امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28280
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه به نقل از تارنمای «12uz.com.»، «نیشه دیسای بیزوال» کارمند سابق مؤسسه توسعه بین‌المللی آمریکا (USAID) از ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه به نقل از تارنمای «12uz.com.»، «نیشه دیسای بیزوال» کارمند سابق مؤسسه توسعه بین‌المللی آمریکا (USAID) از سوی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به سمت دستیار وزیر امور خارجه این کشور در امور آسیای جنوبی و مرکزی به مجلس سنا معرفی شد.

انتصاب وی به این سمت که باید به تأیید مجلس سنای آمریکا برسد، پس از سفر «جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا به هند صورت گرفت.

نیشه دیسای بیزوال که در حال حاضر معاون مدیر آسیا در مؤسسه توسعه بین‌المللی ایالات متحده (USAID) است جایگزین بلیک در وزارت امور خارجه این کشور به عنوان رئیس دفتر آسیای جنوبی و مرکزی خواهد شد.

قرار است وی فعالیتش را در سیاست خارجی آمریکا در امور کشورهای هند، بنگلادش، بوتان، قزاقستان، قرقیزستان، مالدیو، نپال، سریلانکا، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان شروع کند.

دیسای هندی الاصل که از پدر و مادری هندی در آمریکا به دنیا آمده است، فارغ‌التحصیل دانشگاه «ویرجینیا» است و از سال 2010 معاون مدیر آسیا در مؤسسه توسعه بین‌المللی این کشور بوده است.

این زن هندی‌الاصل که پدر و مادرش از مهاجران نسل اول هند به آمریکا محسوب می‌شوند از سال 2005 تا 2010  دبیر در وزارت خارجه و کمیته فرعی عملیات خارجی در کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا بوده است.

وی از سال 2002 تا 2005  در زمینه سیاست و وکالت فعالیت داشته و از 1999 تا 2002 به عنوان کارمند حرفه‌ای کمیته روابط بین‌الملل نمایندگان آمریکا خدمت کرده است.

نیشه دیسای بیزوال از 1995 تا 1999 در مؤسسه توسعه بین‌المللی آمریکا به عنوان دستیار ویژه مدیر و رئیس ستاد در دفتر مدیریت انجام وظیفه کرده است.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار