امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28287
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، اقتصاد ایتالیا از سال 2011 در پی بروز شاخص‌های منفی وارد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، اقتصاد ایتالیا از سال 2011 در پی بروز شاخص‌های منفی وارد مرحله رکود اقتصاد شد که طولانی‌ترین مدت زمان رکود اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم در این کشور محسوب می‌شود.

نرخ بیکاری به دنبال اجرای برنامه‌های ریاضت اقتصادی نهادهای جهانی در ایتالیا افزایش داشته است و از مشکلاتی است که مقامات این کشور با آن مواجه هستند.

آخرین داده‌های اتاق‌های بازرگانی صنعت و کشاورزی  نشان می‌دهد که نرخ بیکاری در ایتالیا رشد داشته است و در ماه می به 12.2 درصد رسیده است. این نتیجه هشتمین سه ماه متوالی از رکود اقتصادی است که در بیش از 60 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

اداره آمار ایتالیا نیز اعلام کرد که بیکاری در این کشور 5.7 درصد رشد داشته و افزون بر 4 میلیون نفر در مقایسه با سال 2012 بیکار شده اند.

در این بین بخش خصوصی در سال جاری 250 هزار فرصت شغلی را از دست داده است. این در حالی است که انتظار می‌رود تا  یک میلیون نفر نیز تا پایان سال به دلیل اجرای برنامه‌های ریاضتی یا شغل خود را از دست بدهند و یا بازنشسته شوند.

کارشناسان با متهم کردن دولت به نادیده گرفتن نیازهای ایتالیایی‌ها درباره ناآرامی‌های اجتماعی و شورش مردمی به دلیل بیکاری هشدار داده‌اند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها