امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28288
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، تعداد قربانیان غرق شدن قایق حامل پناهجویان در آبهای اندونزی به 15 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، تعداد قربانیان غرق شدن قایق حامل پناهجویان در آبهای اندونزی به 15 نفر رسید و مشخص نیست که هنوز چه تعداد افراد مفقود هستند.

رئیس تیم امداد و نجات اندونزی گفت: سه روز بعد از غرق شدن قایق دیگر ممکن نیست کسی زنده باشد و شرایط برای پیدا کردن اجساد آنها نیز مشکل است.

وی گفت: ما دقیقا نمی‌دانیم چه تعداد دیگری در آب هستند و ممکن است همه افراد شمرده شده باشند با این حال ما یک بالگرد برای جستجو به نقاط مختلف اعزام کردیم.

در میان این 15 قربانی 6 نفر کودک هستند که یکی از آنها 18 ماهه است.

این درحالیست که 38 نفر از پناهجویان از جمله چند زن توانسته‌اند با شنا کردن خود را به ساحل رسانده و نجات یابند.

به گفته پلیس اندونزی، پناهجویان اغلب از کشورهایی مثل سریلانکا، افغانستان و ایران هستند.

هفته قبل نیز یک قایق دیگر حامل پناهجویان در نزدیکی آب‌های استرالیا غرق شد و تعدادی کشته شدند.

«کوین راد» نخست وزیر جدید استرالیا برای کاهش شمار پناهجویانی که از مالزی و اندونزی به سواحل استرالیا سفر می‌کنند طرحهایی را در دستور کار قرار داده است.

وی با رئیس جمهور کشور آفریقایی گینه نو توافق کرد، از این به بعد هر پناهجویی که خود را با قایق با سواحل استرالیا برساند به جزیره ای در گینه تبعید شود و در ازای آن مبلغی به دولت گینه پرداخت کند.انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها