امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2829
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 167
به گزارش فارس، «شاه ولی» رئیس شرکت ساختمان‌سازی «چاه‌انجیر» در ولایت هلمند به تلویزیون «لمر» افغانستان گفت: در طول جنگ‌های داخلی بخشی از وسائل این ...

به گزارش فارس، «شاه ولی» رئیس شرکت ساختمان‌سازی «چاه‌انجیر» در ولایت هلمند به تلویزیون «لمر» افغانستان گفت: در طول جنگ‌های داخلی بخشی از وسائل این شرکت از بین رفت اما در این اواخر نظامیان انگلیسی با ایجاد پایگاه در محوطه شرکت چاه‌انجیر، آسیب‌های جدی به آن وارد کردند.

به گفته وی، علاوه بر این که در درگیری بین نظامیان انگلیسی و شبه‌نظامیان طالبان بسیاری از دستگاه‌ها و تجهیزات شرکت چاه‌انجیر نابود شد، پیمانکاران نیروهای خارجی نیز بسیاری از وسائل این شرکت را به غارت برده‌اند.

شاه ولی با اشاره به آسیب‌شناسی حضور نظامیان خارجی در افغانستان، از دولت انگلیس خواست تا غرامت خساراتی را که نظامیان این کشور به زیرساخت‌های اقتصادی افغانستان وارد کرده‌اند، پرداخت کند.

شرکت ساختمان‌سازی چاه‌انجیر حدود 40 سال پیش در مساحت 178 جریب با تمام امکانات رفاهی از جمله خانه‌های سازمانی، احداث شد.

این شرکت یکی از بزرگترین پروزه‌های ساختمان‌سازی در افغانستان بود که با وسائل پیشرفته مجهز شده بود.

تخریب باغ‌ها، منازل و مزارع کشاورزی مردم توسط نظامیان خارجی در افغانستان، یکی دیگر از آسیب‌شناسی حضور این نیروها در افغانستان است.

همزمان با سقوط حاکمیت طالبان در سال 2001، بیشتر تأسیسات نظامی و زیرساخت‌های اقتصادی افغانستان بر اثر بمباران نظامیان خارجی تخریب شد.

انهدام مولد برق‌آبی موسوم به «فیل‌کوه» در توابع شهر «قندهار» توسط بمباران هواپیماهای آمریکایی در سال 2001، نمونه بارزی از خساراتی است که نظامیان خارجی به زیرساخت‌های اقتصادی افغانستان وارد کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها