امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28294
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد روز گذشته (پنج شنبه) از ارتش مصر خواست تا «محمد مرسی» رئیس ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد روز گذشته (پنج شنبه) از ارتش مصر خواست تا «محمد مرسی» رئیس جمهور سابق این کشور که توسط کودتای نظامی از ادامه ریاست بر این کشور برکنار شده است را به همراه سایر رهبران جنبش اخوان المسلمین، آزاد کند.

بر اساس این خبر، دبیرکل سازمان ملل درخواست کرد که مرسی و حامیان برجسته وی «آزاد شوند و یا اینکه بازنگری پرونده آنها بدون تاخیر و با شفافیت صورت گیرد».

مرسی به همراه چند تن از رهبران اخوان المسلمین از زمان اقدام ارتش در سرنگون کردن حکومت مصر، تاکنون در بازداشت به سر می برند.

این خبر را «ادواردو دل بوی» معاون سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد.

این سخنگو با اشاره به اینکه بان کی مون به دقت و با نگرانی فزاینده تحولات مصر را پیگیری می کند، همچنین گفته است که: دبیرکل (سازمان ملل) بار دیگر به تمام طرفین در مصر تاکید کرد تا با نهایت خویشتن داری رفتار کنند. او همچنین از حقوق تمام مصری ها برای برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز حمایت کرد.

دبیرکل سازمان ملل از مقامات موقت مصر خواست تا به بازداشت های خودسرانه و انواع دیگر آزار و اذیت ها را خاتمه دهند.

بان کی مون از مقامات موقت مصر خواسته است تا اجرای قانون و در کنار آن، امنیت تمام مردم مصر را ضمانت کنند.

دل بوی گفت که دبیرکل سازمان ملل درخواست های خود برای یک گفت و گوی معنی دار ملی و یک آشتی فراگیر را تکرار کرده و گفته است که هدف باید تعیین یک راه مسالمت آمیز به سوی بازگشت کامل به دولتی تحت نظارت غیر نظامیان، نظم مبتنی بر قانون اساسی و دموکراتیک باشد.

ارتش مصر در تاریخ 3 ژوئیه جاری در واکنش به تظاهرات گسترده مصری ها علیه رئیس جمهور این کشور، مرسی را از سمت خود عزل کرد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که قرار است امروز جمعه طرفداران مرسی و هواداران ارتش مصر تظاهرات کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها