امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28299
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان از فعالیت مجدد دفتر طالبان در قطر خبر داد. «عزیز احمد چودری» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان از فعالیت مجدد دفتر طالبان در قطر خبر داد.

«عزیز احمد چودری» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: دفتر طالبان در قطر که چندی پیش بنا به دلایلی بسته شده بود، به زودی فعال خواهد شد.

وی در خصوص این که طالبان چگونه راضی شده است که دفتر خود را دوباره در قطر فعال کند، توضیح نداد.

ادامه حضور نظامیان ایتالیایی پس از سال 2014 در افغانستان

مقامات ایتالیایی در دیدار با دبیرکل ناتو اعلام کردند که نظامیان این کشور پس از سال 2014 میلادی در افغانستان حضور خواهند داشت.

این مقامات، آموزش نیروهای افغان توسط مربیان ایتالیایی و مشاوره به نظامیان افغان را از اهداف عمده حضور نظامی ایتالیا پس سال 2014 در افغانستان عنوان کردند.

در همین حال «اندرس فوگ راسموسن» دبیرکل ناتو که به ایتالیا رفته بود، بیان داشت که مأموریت نظامیان ناتو پس سال 2014 در افغانستان حمایت قاطع نام دارد که شامل آموزش نیروهای افغان و مشاوره است.

اظهارات عظیمی درباره اوضاع امنیتی افغانستان

«ظاهر عظیمی» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان روز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت که بزرگ‌ترین عملیات نظامی ارتش ملی با نام «سیمرغ» از اول مردادماه در بخش‌هایی از افغانستان آغاز شده که هنوز هم ادامه دارد.

به گفته وی، این عملیات بزرگ برای اولین بار در افغانستان برای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن در فرمانداری «ازره» ولایت «لوگر» و منطقه «حصارک» ولایت «ننگرهار» راه‌اندازی شده است.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان تصریح کرد: در این عملیات چهار گردان زمینی و 2 واحد هوایی ارتش افغانستان شرکت دارند.

عظیمی تصریح کرد: طالبان قصد داشت که در این 2 فرمانداری با اداره محلی تبانی کند اما قبل از انجام هر سازش، عملیات ارتش علیه این گروه آغاز شد.

همچنین در این نشست که «محمد افضل امان» یک مقام ارشد وزارت دفاع افغانستان نیز حضور داشت، وی در سخنانی گفت که امروز ارتش ملی قادر است هرگونه عملیات نظامی را برنامه‌ریزی و اجرا کند.

افضل امان در خصوص عملیات سیمرغ بیان داشت که تعداد نیروهای دشمن در 2 منطقه عملیاتی ازره و حصارک 350 تا 400 نفر است.

وی از کشته شدن و دستگیری شماری از شبه نظامیان نیز در این 2 منطقه خبر داد و گفت که در بین کشته و دستگیرشدگان، تعدادی از اتباع کشورهای دیگر نیز دیده می‌شوند.

ربودن 12 پلیس پس از مسمومیت در ولایت زابل افغانستان

مقامات امنیتی ولایت زابل افغانستان اعلام کردند که 12 پلیس پس از مسمومیت توسط طالبان، ربوده شدند.

فرمانده پلیس ولایت زابل با تأیید این خبر اعلام کرد که این حادثه شب گذشته در منطقه «شاه جوی» ولایت زابل رخ داد.

«روغ لیونی» بیان داشت که این نیروهای پلیس توسط فرد نفوذی طالبان مسموم شده و سپس ربوده شدند.

تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها