امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28301
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی المنار لبنان در گزارشی با اشاره به اقدام اخیر اتحادیه اروپا در درج شاخه نظامی حزب الله در لیست سیاه، تاکید کرد ...

به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی المنار لبنان در گزارشی با اشاره به اقدام اخیر اتحادیه اروپا در درج شاخه نظامی حزب الله در لیست سیاه، تاکید کرد که این اقدام اروپایی‌ها فاقد هر گونه وجاهت قانونی و حقوقی است و از نظر قوانین بین‌الملل هیچ دلیل روشنی ندارد.

این گزارش با بیان اینکه قوانین بین‌الملل، اساس تصمیم اخیر اتحادیه اروپا را با چالش مواجه می‌کند؛ یاد آور شد که ممکن است که تعریف‌های سازمان ملل درباره پدیده تروریسم متفاوت باشد ولی در زمینه حق ملت‌ها در آزاد سازی سرزمین‌هایشان اتفاق نظر وجود دارد.

نویسنده این گزارش با مطرح ساختن سئوالی مبنی بر اینکه "اتحادیه اروپا در قرار دادن نام شاخه نظامی حزب الله لبنان در لیست سازمان‌های ترویستی بر چه دلائلی استناد کرده است؟"، پاسخ را از زبان "ادیب الفرزلی"‌استاد حقوق بین‌الملل نقل کرد و با تاکید بر اینکه این تصمیم هیچ وجاهت قانونی و حقوقی ندارد؛ افزود: این اقدام بیش از اینکه متکی بر دلائل قضایی یا اداری باشد، یک تصمیم سیاسی است.

بر اساس این گزارش، تصمیم اخیر اتحادیه اروپا علیه حزب الله لبنان بر اساس منافع سیاسی آن کشورها صادر شده و هیچ تاثیر و پیامد کوتاه مدتی بر مقاومت اسلامی ندارد.

الفرزلی با بیان اینکه سیاست خارجی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در همه موضوعات یک راستا نیست، گفت:‌ امور در آنجا پیچیده شده و این اتحادیه نمی‌تواند بین‌ دیدگاه‌های همه کشورها اجماع کامل ایجاد کند ولی تصمیماتی که با رأی اکثریت اتحادیه اروپا صادر می‌شود؛ بر عرصه بین‌الملل و همچنین تعامل سازمان ملل و کشورهای غربی با ما تاثیر گذار است.

به گفته این استاد حقوق بین‌الملل، پیامدهای اقدام اخیر اتحادیه اروپا در درج شاخه نظامی حزب الله، در کوتاه مدت نمودی پیدا نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش، بی تردید اقدام اتحادیه اروپا علیه حزب الله، روابط کشورهایی که به این تصمیم رأی مثبت داده‌اند با محافل رسمی لبنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و لذا توپ بازی در زمین محافل دیپلماتیک است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها