امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28302
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «رونالد پوفالا» دستیار «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان روز گذشته به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «رونالد پوفالا» دستیار «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان روز گذشته به کمیته پارلمانی درباره جاسوسی‌های آژانس امنیت آمریکا (NSA) توضیحاتی داد با این حال نتوانست قانونگذاران مخالف دولت را راضی کند.

چپ‌گرایان میانه مرکل را متهم به کم‌کاری در برابر آمریکا برای حفاظت از اطلاعات آلمانی‌ها می‌کنند. آنها همچنین می‌خواهند مقامات دولتی درباره نادیده گرفتن برنامه‌های جاسوسی و اقداماتی که سرویس امنیتی آلمان در این زمینه انجام داده است، پاسخگو باشند و پوفالا را مسئول هماهنگی میان آژانس‌‌های امنیتی آلمان می‌دانند.

وی در این مورد به پارلمان گفت: « همه پرسش‌هایی که مربوط به فعالیت سرویس‌های امنیتی آلمان است،پاکسازی شده‌اند. این چیزی است که امروز من می‌توانم بگویم.ضمن اینکه سوءظنی وجود دارد درباره اینکه اطلاعات شهروندان آلمانی در اختیار آمریکایی‌ها قرار گرفته است که چنین چیزی درست نیست.» 

«توماس اوپرمان» از حرب سوسیال‌دموکرات، از احزاب مخالف دولت از نتیجه این دیدار ابراز نارضایتی کرد و گفت: « ما همچنان هیچ‌چیز درباره ابعاد و ماهیت اقداماتی که اسنودن آنها را افشا کرده است، نمی‌دانیم.»

حفاظت از اطلاعات شهروندی در اروپا از حساسیت‌ بیشتری نسبت به آمریکا برخوردار است. این موضوع به طور خاص در آلمان اهیمت دارد. از این روز پیش‌بینی می‌شود وقایع اخیر درنتیجه انتخابات پارلمانی آتی که 22 سپتامبر برگزار می شود و نیز انتخاب مجدد مرکل موثر باشد.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها