امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28316
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 99
«احمد راسم النفیس» از متفکران مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، تحولات جاری این کشور را نتیجه ...

«احمد راسم النفیس» از متفکران مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، تحولات جاری این کشور را نتیجه توطئه‌های آمریکا به منظور تبدیل ساختن مصر به سوریه‌ای دیگر دانست و اظهار داشت: آمریکایی‌ها هیچ تفاوتی بین شیعه و سنی قائل نیستند و تنها وجود حاکمان مطیع برای آنها مهم است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها خود جماعت اخوان المسلمین را بر سر کار آوردند، افزود: این جماعت امروز حاکم بر تصمیمات خود نیست و تنها خواسته‌های آنانی که آنها را بر سر کار آوردند را اجرا می‌کنند.

النفیس با اشاره به آرزوی اخوان المسلمین در بازگشت به قدرت، تصریح کرد که سخنرانی اخیر ژنرال السیسی مبتنی بر اطلاعاتی بود که از توطئه‌ای خارجی حکایت داشت. این توطئه به دنبال تکرار سناریوی سوریه در مصر بود.

وی با بیان اینکه برخی‌ها مایل هستند که تحولات مصر را مشابه تحولات سوریه قلمداد کنند، افزود: بعضی‌ها می‌گویند که بشار اسد ملتش را در سوریه می‌کشد و ژنرال السیسی نیز ملت مصر را در این کشور می‌کشد. این در حالی است که ارتش مصر نیز همانند ارتش سوریه قانون را اجرا می‌کند و در کنار اراده ملت قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/خ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها