امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28321
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «استیون کوک»، عضو شورای روابط خارجی آمریکا در یادداشتی در روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «استیون کوک»، عضو شورای روابط خارجی آمریکا در یادداشتی در روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز، حمایت گروه‌های لیبرال و پلورالیست مصری از کودتای نظامی علیه محمد مرسی، رئیس‌جمهور برکنار شده مصر را بازی با آتش خوانده است.

بنابراین گزارش، اختیارات دموکراتیک ژنرال سیسی، وزیر دفاع مصر، همچنان در هاله‌ای از ابهام است و قهرمانان مصر جدید و آزاد به وی اختیار داده‌اند تا هر انتقادی را سرکوب کند!

این یادداشت با تصریح به اینکه تنها 27 درصد مصری‌ها کنترل سیاست‌مداران بر نیروهای مسلح را امری مهم می‌دانند، به نیروهای لیبرال مصری هشدار داده است که دخالت نظامیان در این کشور نوعی بازگشت به عقب است. کودتاها به هر شکل، هرچقدر هم که مردم‌پسند باشند، ضددموکراتیک هستند.

نویسنده افزوده است که دموکراسی در مصر بالاخره روزی باید در برابر خودمختاری نظامیان، منافع اقتصادی آنها و نقش یگانه آنان به‌عنوان منبع مشروعیت و قدرت، بایستد و اینها چیزهایی نیستند که افسران با اختیار خود واگذار کنند.

نیویورک‌تایمز در پایان تاکید کرد: به زبان ساده، دموکراسی با ابزار دموکراتیک به‌وجود می‌آید، نه با کودتا.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها