امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28327
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 182
حجت‌الاسلام محسن غرویان عضو هیأت علمی جامعة‌المصطفی ‌العالمیه و از اساتید حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به ...

حجت‌الاسلام محسن غرویان عضو هیأت علمی جامعة‌المصطفی ‌العالمیه و از اساتید حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره مجموعه آثار مکاسب شیخ انصاری توضیح داد: این مجموعه چهارده جلدی است که در آن به ترجمه و شرح کتاب «مکاسب شیخ انصاری» با ذکر منابع پرداختم.

وی با اشاره به اینکه اکنون نگارش مباحث مربوط به معاملات فقه و نسیه است، توضیح داد: این بخش به مباحث فقهی و حقوقی مباحث شیخ انصاری می‌پردازد.

این استاد حوزه علمیه قم مهمترین ویژگی این مجموعه آثار را شرح و ترجمه روان و ساده آن دانست که مباحث مکاسب را راحت ارایه کرده است.

غرویان با تأکید بر اینکه این آثار می‌تواند برای دانشجویان و طلاب منبع ارزنده‌ای باشد، یادآور شد: تلاش داریم این جلد کتاب در همین ماه رمضان از سوی نشر دارالفکر قم منتشر شود.

وی اظهار داشت: یک کتاب نیز اخیراً به زبان اردو درباره آموزش منطق تدوین کرده‌‌ام.

حجت‌الاسلام غرویان شیخ انصاری را از مجتهدین و فقهای بزرگ دانست و گفت: ویژگی مهم ایشان دقت نظر و عمق مباحث است. وی در حوزه فقه و اصول ابتکارات بسیاری داشت. از جمله مهمترین کتاب‌هایش نیز رسائل و مکاسب است که بنده چهارده جلد کتاب در شرح و ترجمه همین مکاسب نگاشته‌ام.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها