امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28330
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انشاءالله رحمتی نویسنده و مترجم ایرانی حوزه فلسفه و عرفان است، وی ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انشاءالله رحمتی نویسنده و مترجم ایرانی حوزه فلسفه و عرفان است، وی می‌گوید پدرش کشاورز است و الان هم به همین کار مشغول است ولی بسیار فرهنگی و اهل مطالعه است و همین برایش پشتوانه خوبی محسوب می‌شده است.

سردبیر نشریه اطلاعات حکمت و معرفت، تدریس را عاشقانه دوست دارد، حتی می‌گوید برخی سال‌ها گاهی 24 ساعته تدریس می‌کرده و خودش به کلاس‌های دانشگاه نمی‌رسیده است.

وی معتقد است که روح حاکم بر فیلسوفان اسلامی به ویژه ابن سینا، روح واحدی است و می‌گوید: «تباین بارزی بین سهروردی و ابن سینا نمی‌بینم ادامه این مسیر هم که در بین میرداماد، قاضی سعید قمی، ملاصدرا و ... مشاهده می‌شود.»

استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد و دکتری او «غلامرضا اعوانی» بوده است. وی می‌گوید استاد اعوانی انسانی بسیار اخلاقی و مهربان است که هرگز از او تندی ندیده و رابطه‌اش با او بیش از استاد و شاگردی است.

وی درباره ازدواج دو متفکر و مدرس فلسفه با هم می‌گوید: خانوم‌ها خیلی فلسفی زندگی نمی‌کنند و تنها رشته‌شان فلسفه است به این علت از آقایون واقع‌بین‌تر هستند. البته تربیت فلسفی نیز تربیتی خاصی نیست بلکه در بهترین حالت می‌توان گفت یک تربیت دقیق‌تری است.

رحمتی درباره دوران جبهه و جنگ می‌گوید: چندبار از شهید ترکیان، فرمانده‌مان در جبهه خواستم نحوه استفاده از سلاح‌ها را به من یاد دهد، ایشان فکر می‌کرد من شوخی می‌کنم و می‌گفت تو در جای دیگری فرمانده بوده‌ای و برای اینکه ریا نشود خودت را به این راه زده‌ای!

وی درباره تفریحات و علاقه‌مندی‌هایش می‌گوید: علاقه‌مند به پیاده‌روی و کوهنوردی هستم، اخیراً هم دردی در زانویم احساس می‌کنم که کمتر می‌توانم کوه بروم به محضی که خیالم از زانویم راحت شود کوهنوردی را از سر خواهم گرفت.

مشروح این گپ و گفت به زودی در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتشر می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها