امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28339
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل‌ از ستاد خبری دومین جشنواره تسنیم، آیت الله سید احمد علم الهدی در مراسم افتتاحیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل‌ از ستاد خبری دومین جشنواره تسنیم، آیت الله سید احمد علم الهدی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه قرآن در مشهد مقدس گفت: فیلمسازی و کلا خلق آثار هنری در حوزه دینی و قرآنی از حساسیت بالایی برخوردار است و هنرمندان ما باید در این حوزه پژوهش و تحقیقات کافی را داشته باشند.
وی با اشاره به تحقیقات گسترده ای که درباره ابعاد مختلف قرآنی و خصوصا ابعاد فرهنگی هنری آن صورت گرفته، اظهار داشت: فیلمسازان و هنرمندان ما می توانند با مشاوره با کارشناسان و پژوهشگران بزرگ قرآنی، کیفیت آثار هنری خود را افزایش دهند و با بهره گیری از متون دینی و اسلامی، آثاری شایسته و در خورشان قرآن و دین مبین اسلام تهیه کنند.
امام جمعه مشهد از مشورت های خود با تعدادی از فیلمسازان دینی و قرآنی یاد کرد و گفت: بنده هم در چند دیداری که با فیلمسازان حوزه های دینی و مذهبی داشته ام به آن ها تاکید کرده ام که اگر مستندات و تحقیقات درست و محکمی از مسائل دینی و قرآنی تهیه کنند، قطعا سطح کیفیت کار آن ها ارتقاء خوبی خواهد یافت.
آیت الله علم الهدی درباره تاثیر جشنواره های هنری قرآنی و دینی در بهبود کیفیت آثار هنری، توضیح داد: اگر این جشنواره ها بتوانند مستندات و پژوهش های معتبر و محکمی را در اختیار هنرمندان قرار دهند، می توانند پشتوانه های مستحکمی برای ساخت فیلم های دینی و قرآنی فاخر باشند.
دومین جشنواره ملی تسنیم توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی از 22 تا 24 مرداد ماه در مشهد مقدس برگزار می شود.
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها