امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28342
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «پله ‌پله تا ملاقات خدا» به اهتمام مؤسسه فرهنگی هنری «سبل السلام» و آماده سازی و چاپ ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «پله ‌پله تا ملاقات خدا» به اهتمام مؤسسه فرهنگی هنری «سبل السلام» و آماده سازی و چاپ مؤسسه «نشر شهر» با تقدیم به «اویس بن عامر قرنی» که رسول خدا مشتاق دیدارش بود، منتشر و روانه بازار نشر شده است.

کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» دارای هفت بخش نظیر «عقوق و حقوق والدین»، «پیوند با خویشاوند»، «همسایه»، «امانت و خیانت»، «عهد و پیمان»، «غیبت» و «منابع و مأخذ» است.

موضوع این کتاب «حق‌الناس» است که هدف از چاپ آن، به پیروی از آیات و روایت اخلاقی آن است که مخاطب را ابتدا به تأمل و تفکر در موضوعات اخلاقی و احتمالاً ضعف‌ها و لغزش‌های شخصی خود فرا بخواند و در مرحله بعد با پیشنهادهای جزئی، زمینه را برای عمل به آن تعالیم اخلاقی فراهم کند.

روشن است که این هدف با تندخوانی متن محقق نخواهد شد و بلکه مطالعه سریع متن، زمینه و جاذبه تأمل بعدی و عمل به جزئیات پیشنهادی را منتفی می‌کند و از این نظر تأثیر منفی هم خواهد داشت.
 


 

در بخشی از کتاب «پله ‌پله تا ملاقات خدا» درباره محبت «اویس بن عامر به رسول خدا (ص)»، می‌خوانیم: محبت اویس بن عامر به رسول خدا صلی الله و علیه و آله چنان بود که وقتی در جنگ احد، دندان حضرت شکست، در همان ساعت، دندان اویس هم در صدها کیلومتر آن طرف‌تر در یمن و روستای قرن شکست.

همین اویس با این درجه از عشق و محبت به رسول خدا، از مادر پیر خود اجازه گرفت تا دیدار حضرت برود. مادر اجازه داد. با این شرط که بیش از نصف روز در مدینه نماند و به سرعت برگردد.

اویس با زحمت و مشقت، مسیر یمن تا مدینه را طی کرد، ولی با کمال ناباوری شنید که رسول خدا در مدینه نیست و آن روز بر نخواهد گشت!.

_ سلام مرا به رسول خدا برسانید و بگویید مردی از یمن به نام اویس به زیارت شما آمده بود و چون از مادرش اجازه توقف بیشتر نداشت، به وطن خود مراجعت کرد.

وقتی رسول خدا صلی الله و علیه و آله به مدینه بازگشت فرمود: «تفوح روائح الجنة من قبل قرن، واشوقاه الیک یا اویس القرنی، الا و من لقیه فلیقرئه منی السلام (بحار الانوار، ج 43، ص 155، الفضائل، ص 107) نسیم‌های بهشتی از سوی منطقه قرن می‌وزد، آه ای اویس قرنی! چه قدر به دیدار تو مشتاقم! هر کس او را دید سلام مرا به او برساند.
گر در یمنی، چو با منی، پیش منی
گر پیش منی، چو بی منی، در یمنی

اویس قرنی از معدود یاران پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‌باشد که علی‌رغم عدم درک محضر او، در زهد و تقوی به درجات بلندی نائل شد و بعد از تلاش‌های فراوان در راه احیای دین و دفاع از ولایت مولای متقیان علی علیه السلام در جنگ صفین در رکاب آن حضرت به شهادت رسید و در منطقه صفین مدفون شد.

مقبره عمار یاسر هم همان جاست. در 574 کیلومتری شمال شرق دمشق و شش کیلومتری مرز جنوبی ترکیه.

مؤسسه نشر شهر کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» را در 309 صفحه و با قیمت 13000 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها