امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28345
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 52
راضیه معلمی دختر مرحوم حبیب‌الله معلمی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، خبر از برگزاری مراسم چهلم پدرش داد و گفت: این مراسم پنج‌شنبه 10 ...

راضیه معلمی دختر مرحوم حبیب‌الله معلمی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، خبر از برگزاری مراسم چهلم پدرش داد و گفت: این مراسم پنج‌شنبه 10 مرداد در اهواز برگزار می‌شود و این روز مصادف است با شب قدر یعنی بیست و سوم ماه مبارک رمضان.

این مراسم که با حضور دوستان و آشنایان و خانواده این شاعر دفاع مقدسی برگزار می‌شود پنج شنبه 10 مرداد از ساعت 17 تا 19 در مسجد امام رضا واقع در فلکه سوم کیان پارس اهواز برقرار است.

حبیب الله معلمی فرزند نصیر سال 1305 شمسی در شهرستان رامهرمز دیده به جهان گشود. دروس ابتدایی را در مکتب‌خانه گذراند و ادامه‌ آن را تا سیکل قدیم پی‌گرفت و پدرش که معلم قرآن بود او را با این کتاب آسمانی آشنا کرد. ذوق و قریحه‌ شاعری از اوان جوانی در وجود وی بود ولی تشویق‌های یکی از دوستان پدرش که خود شاعری توانا بود به ‌نام حاجی بابا اشتری لرکی زمینه را برای شکوفایی استعدادهای وی فراهم ساخت.

از معلمی نوحه‌های به یاد ماندنی از جمله؛ «با نوای کاروان/ بار بندید همرهان/ این قافله عزم کرببلا دارد»، «شور حسین است چه‌ها می‌کند»، «این لشکر حق عازم کربلاست امشب»، «سوی دیار عاشقان رو به خدا می‌رویم»، «بهر آزادی قدس از کربلا باید گذشت»، «ای لشکر حسینی تا کربلا رسیدن یک یا حسین دیگر»، «ای لشکر صاحب زمان/ آماده باش/ آماده باش» به جا مانده است.

معلمی در چهارم تیرماه سال جاری بر اثر بیماری ریوی در گذشت.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها