امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28346
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این روزها سریال «قیامت اسلحه» که در شبکه المنار متعلق به حزب الله لبنان در حال پخش است مورد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این روزها سریال «قیامت اسلحه» که در شبکه المنار متعلق به حزب الله لبنان در حال پخش است مورد توجه بسیاری از رسانه‌های این کشور قرار گرفته است.

این سریال که روایت مقاومت شام و فلسطین علیه استعمار انگلیس و فرانسه را از جبل عامل به تصویر می‌کشد نوشته «محمد النابلسی» و کارگردانی «عمار رضوان» و تولید «مرکز تولیدات بین‌المللی بیروت» است که در آن بازیگر مشهور لبنانی حضور دارند.

خط اصلی این سریال بر محوریت اوضاع جغرافیایی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جبل عامل و بروز طرح صهیونیستی درباره فلسطین و شکل‌گیری نخستین شهرک‌های صهیونیستی در این کشور و نقش استعمار فرانسه و انگلیس در این باره است که منجر به شکل‌گیری انقلاب‌های متعددی تا سال 1926 می‌شود تا نهایتا جبل عامل بر اساس تصمیم استعمار فرانسه به لبنان متصل می‌شود.

روزنامه لبنانی الاخبار در این باره با اشاره به تولید موفق این سریال با حمایت شبکه المنار و پخش همزمان آن از چند شبکه تلویزیونی در جهان عرب، موفقیت این سریال را آغازی بر موج سریال‌سازی لبنانی قلمداد کرده و نوشته است: سریال «قیامت اسلحه» تمام عوامل موفقیت را دارد.

نویسنده این مطلب با اشاره به حضور بازیگران سوری، لبنانی و فلسطینی در این سریال، افزوده است: این سریال جوهر سریال‌سازی لبنانی است چراکه اولا بخش مهمی از تاریخ لبنان و منطقه را راویت می‌کند که پایان حکومت عثمانی و وعده بالفور به تشکیل حکومت اسرائیل است.

وی ادامه داده است: این سریال همچنین به شکل ویژه از «ادهم خنجر» شخصیت مقاوم لبنانی و خانواده‌های لبنانی در جنوب سخن می‌گوید.

نویسنده روزنامه الاخبار همچنین با اشاره به تکنیک‌های این سریال تاکید کرده است: این سریال با کیفیت بالا و تصویربرداری متبحرانه‌ای ساخته شده و طبیعت لبنان را به زیبایی نشان داده است.

وی افزوده است: این سریال دارای سناریوی ممتاز، سلیس و غنی از معلومات است که البته از افتادن به دام دیالوگ‌های عجیب و غریب و درشت نیافتاده است.

تحلیلگر روزنامه الاخبار به کارگردانی این سریال نیز اشاره کرده و نوشته است: کارگردان برای رسیدن به جزئیات اصیل از آن دوران تاریخی و نحوه زندگی مردم در انتخاب لوکیشن‌های تاریخی و خانه‌های قدیمی زیبا بهر برده و با حرکت دائمی دوربین و ریتم سریع حوادث سریال را از کسل‌کنندگی خارج کرده و شکل و رنگ خوبی به آن بخشیده است.

وی افزوده است: بازیگران نیز در این سریال می‌دانند که این سریال جزو یکی از مهمترین کارهای کارنامه‌شان محسوب می‌شود.

بنابر این گزارش این سریال زندگی «ادهم خنجر» چهره مقاوم جنوب لبنان در دوران عثمانی‌ها و قیمومیت فرانسه در این کشور را در 30 قسمت به تصویر می‌کشد و در آن 90 بازیگر به ایفای نقش می‌پردازند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها