امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28347
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 243
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مؤسسه نشر شهر به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان بسته‌های فرهنگی که شامل 30 عنوان کتاب از ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مؤسسه نشر شهر به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان بسته‌های فرهنگی که شامل 30 عنوان کتاب از نویسندگان مطرح و نامی کشور با موضوع ماه مبارک رمضان است را در نمایشگاه‌هایی نظیر نمایشگاه قرآن کریم، برج میلاد، باغ موزه دفاع مقدس، باغ موزه قصر و شهروند با تخفیف ویژه رمضان برای دستگاه‌های دولتی 40 درصد و برای اشخاص حقیقی با 30 درصد ارائه کرده است که اسامی و محتوای کتاب‌ها به شرح ذیل است:

کتاب «بچه‌های دیروز و شادی‌های ماه مبارک رمضان» نوشته «مصطفی رحماندوست»دارای پنج بخش نظیر «نقش بچه‌ها در ماه مبارک رمضان»، «پیش از ماه مبارک»، «ماه رمضان»، «ماه شادی«» و «عید فطر» است که در آن کودکان و نوجوانان با آداب و رسوم و فرهنگ ایرانی برای تدارکات ماه مبارک رمضان نظیر حمام کردن، کلوخ‌اندازان، پیشواز»، «بیدار کردن خوابیده‌ها، روزه‌داری و افطاری، احیاء و شب‌زنده‌داری آشنا می‌شوند.

در پشت جلد کتاب «بچه‌های دیروز و شادی‌های ماه مبارک رمضان» آمده است: ماه نهم سال قمری «رمضان» نام دارد. در ماه رمضان، هر مسلمانی که توانایی داشته باشد، روزه می‌گیرد. یعنی از آغاز صبح تا آغاز شب چیزی نمی‌خورد و نمی‌آشامد و سعی می‌کند آدم خوبی باشد، دروغ نمی‌گوید، زور نگوید، حرف بد نزند.
 با این که روزه‌داری مال بزرگ‌ترهاست، اما بچه‌ها هم در ماه رمضان وضع‌شان عوض می‌شود. در ماه رمضان، زندگی خانوادگی یک جور دیگر می‌شود. مثل ماه‌های دیگر، افراد خانواده‌ها با هم صبحانه و ناهار نمی‌خورند. ساعت خواب و بیداری و کار و بازی و ... مردم تغییر می‌کند. زندگی بچه‌ها هم که در خانه و با بزرگ‌ترها زندگی می‌کنند، یک جور دیگر می‌شود.

مؤسسه نشر شهر کتاب «بچه‌های دیروز و شادی‌های ماه مبارک رمضان» را در 63 صفحه و با قیمت 2800 تومان برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

کتاب «از تو می‌خواهم خدا» نوشته «فریبا کلهر» یکی دیگر از کتاب‌های مؤسسه نشر شهر است که این کتاب، یک کتاب دعاست که برا نوجوانان گردآوری شده است زیرا نوجوانان سال‌های آغازین دوران تکلیف را می‌گذرانند و اگر در همین سال‌ها به زبان خود با خدا ارتباط عاطفی و روحی برقرار کنند، رابطه‌شان با او محکم و پایدار خواهد بود. نوجوان امروز به درد دل کردن با خدا نیاز دارد و بیش از دیگران احساس تنهایی و بی‌پناهی می‌کند و چه پناه و سایه‌بانی بهتر از خداوند کریم و مهربان.
 در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
خداوندا
راز دلم را با تو در میان می‌گذارم.

از غم‌هایم پیش تو شکایت می‌کنم.
از تو سلامتی می‌خواهم.
سعادت و خوشبختی‌ام پیش توست.
خداوندا
تو بهترینی دعایم را اجابت کن.

کتاب «از تو می‌خواهم خدا» نوشته «فریبا کلهر» در 72 صفحه و با قیمت 3000 تومان از سوی موسسه نشر شهر منتشر و روانه بازار شده است.

*گزیده سخنان پیامبر مهربان برای کودکان و نوجوانان با عنوان «پیامبر ما گفت» به انتخاب «جعفر ابراهیمی»، «مصطفی رحماندوست»، «افسانه شعبان‌نژاد»، «اسدالله شعبانی»، «شکوه قاسم‌نیا»، «بیوک ملکی» و «بابک نیک‌طلب» است.
 مؤسسه نشر شهر کتاب  «پیامبر ما گفت» در 98 صفحه و با قیمت 2500 تومان منتشر شده است.

*کتاب «علی (ع) امام ما گفت» گلچینی از سخنان امام دانا و مهربان به انتخاب و ترجمه «مصطفی رحماندوست» و «افسانه شعبان‌نژاد» دربردارنده یکصد نکته از بیانات گهربار امام علی (ع) است.

در این کتاب می‌خوانیم: «درخت‌های سرسبز، همواره خدا را ستایش می‌کنند و بر شاخه‌های خود گل و میوه‌هایی مثل چراغ‌های تابناک می‌افروزند و میوه‌های رسیده را به انسان‌ها هدیه می‌کنند».
 «خدایا ما را سیراب کن و با ابرهای رام و آرام، نه ابرهای سرکش و خروشان!».

مؤسسه نشر شهر کتاب «علی (ع) امام ما گفت» را در 80 صفحه و با قیمت 2200 تومان منتشر و روانه بازار کتاب کرده است.

*کتاب «ساکنان شهر بهشت» نوشته جمعی از نویسندگان اعم از «لیلا شمس»، «نجمه تدین»، «الهام زارع‌زاده»، «فرزانه قائینی»، «بهزاد دانشگر»، «منیر پرویزیان»، «زینب سنجارون» و «مرثا صامتی» است.

«ساکنان شهر بهشت» روایت ساده‌ای از لحظه‌های خاص زندگی آدم‌هایی که یا همین الان ساکن بهشت‌اند یا می‌کوشند که باشند.

انسان‌هایی که بهشت را نه یک نادیده دور، که یک مقصد نزدیک می‌بینند، مقصدی که فقط با یک نیت پاک، یک نگاه عاشقانه، یک مهربانی خالصانه با یک سکوت هوشیارانه می‌توان یافت.

داستان‌های این مجموعه شما را یاد انتخاب‌هایی از زندگی خودتان می‌اندازد انتخاب‌هایی که بارها و بارها در مقابل‌اش قرار گرفته‌اید و یکایک آنها در کنار هم می‌توانست بهشت زندگی شما را بسازد، گویی همه آنها بهانه دعوت شما به بهشت بوده‌اند.

کتاب «ساکنان شهر بهشت» در 231 صفحه و با قیمت 6000 تومان منتشر شده است.
 


 

*کتاب «علی موحد بود و بس» از امام موسی صدر است که دربردارنده سه بخش نظیر «علی (ع) موحد بود و بس»، «از تولد و حضور» و «از ربودن و غیاب» است این کتاب یکی از آن سخنرانی‌های فارسی است که از آرشیو صدای جمهوری اسلامی اخذ شده؛ امام موسی صدر در این سخنرانی دیدگاه جدیدی را در پیوند با ضرورت و شناخت حضرت علی (ع) مطرح می‌کنند که پس از 37 سال هنوز حلاوت و تازگی آن حفظ شده است. این ویژگی را شاید از عنوان آن علی (ع) موحد بود و بس می‌توان استشمام کرد.
 


 
 
کتاب «علی موحد بود و بس» دارای 44 صفحه با قیمت 1500 تومان است.

*کتاب «مثل شاخه‌های گیلاس» نوشته «محمدرضا رنجبر» دربردارنده بیش از دویست بخش با عناوینی همچون «مثل سنگ محک!»، «مثل کلید»، «مثل نافه آهو!»، «مثل یک قطره جوهر سیاه!»، «مثل شیر مادر»، «مثل نقشه قالی»، «مثل نان سنگک داغ!» و «مثل درخت سیب!» است.

در پشت جلد این کتاب آمده است: «مثل شاخه‌های گیلاس» تذکر اخلاقی را از مسیر بیان هنری و تمثیلی جست‌وجو می‌کند و چنان که از کوتاهی متن‌ها پیداست، مؤلف فرهیخته و خوش ذوق آن، با مخاطب پرمشغله‌ امروز بسیار کوتاه و گزیده سخن می‌گوید.

برخی از متن‌های این مجموعه، از طریق برنامه‌های صدا و سیما و مطبوعات به مخاطبان رسیده است و بسیاری دیگر، برای اولین بار است که منتشر می‌شوند.
 


 

مجموعه حاضر، برای مخاطبان آشنا با گفتار حجت‌الاسلام محمدرضا رنجبر، این لطف را دارد که مجموعه‌ای از تمثیل‌های زیبای اخلاقی را در ظاهری زیبا و متفاوت می‌خوانند.

کتاب «مثل شاخه‌های گیلاس» در 327 صفحه و با قیمت 9000 تومان منتشر شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار