امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28349
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرنگار موسیقی و هنرهای تجسمی سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ضیافت افطاری شب گذشته با حضور سفرای کشور‌های اسلامی در فرهنگسرای ...

به گزارش خبرنگار موسیقی و هنرهای تجسمی سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ضیافت افطاری شب گذشته با حضور سفرای کشور‌های اسلامی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد، اظهار داشت: تحریم حزب‌الله توسط اروپاییان به نفع آمریکاست. اما ما مسلمانان باید از تفرقه‌افکنی بپرهیزیم برای اینکه دشمنان ما از این تفرقه‌افکنی بهره خواهند برد.

وی با بیان اینکه عمل به قرآن موجب همدلی می‌شود، گفت: مسلمانان به جای آنکه با بیگانگان دست دوستی دهند، باید دست همدیگر را بفشارند. متاسفانه اکنون مسلمانان دچار تفرقه شدند. اما افتخار جمهوری اسلامی ایران این است که بالاترین مقام رهبری و همچنین بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران بر وحدت کلمه تاکید داشته و دارند.

وی با اشاره به اینکه در جهان اسلام گروهی به نام تکفیری‌ها بر تفرقه تأکید دارند،افزود: این تفرقه مخالف مفاهیم قرآنی است.

وزیر ارشاد ادامه داد: بعد از فتح غزوه خیبر پیامبر فردی را مأمور کرد تا به یکی از مناطق یهودی نشین برود و آنان را به اسلام دعوت کند و در غیر اینصورت باید جزیه پرداخت می‌کردند.

وی افزود: اما قبل از رسیدن مامور پیامبر، فردی از منطقه مورد نظر آمده بود و اظهار به اسلام کرد اما گروهی با این توضیح که او از ترس مسلمان شده‌ است او را کشتند. زمانی که حضرت رسول از این واقعه اطلاع یافت بسیار متأثر شد و در همان حال آیه‌ای بر پیامبر نازل شد که مبنی بر اینکه وقتی فردی شهادت به اسلام داد دیگر نباید او را کشت و باید به ظاهر تبعیت کرد.

سید محمد حسینی با بیان اینکه اقدامات تفرقه‌انگیز از نظر انقلاب اسلامی محکوم است، گفت: اگر دلسوز مسلمانان هستیم باید با صهیونیست‌ها مبارزه کرده بجای آنکه تفرقه‌افکنی را در بین مسلمانان تقویت کنیم.

وی گفت: وظیفه هنرمندان در جهان اسلام این است که بصیرت‌افزایی کنند تا با این بصیرت افزایی مجالی به افراد تفرقه‌افکن در میان مسلمانان داده نشود.

وزیر ارشاد با ابراز امیدواری که این همگرایی در قالب جشنواره رمضان ایجاد شود، گفت: هنرمندان نیز می‌توانند در قالب هنر فضایل رمضان را جلوه دهند.

وی همچنین در پایان گفت:روز قدس روز عزیز برای حضرت امام رهبر انقلاب اسلامی است.

شاه آبادی: هنرمندان نقش بی‌بدیلی در معرفی اسلام دارد

در ادامه این مراسم حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمندان کشورهای اسلامی در جای‌جای دنیا نقش بی بدیلی در معرفی اسلام ایفا می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر کشورهای اسلامی بیشتر از هر زمان دیگر، مورد هجمه قرار گرفته است و ایران تلاش می‌کند با سیاست وحدت مسلمانان به هجمه‌ها پاسخ دهد.

شاه‌آبادی گفت: ماه رمضان فرصتی برای نزدیک شدن دل‌های مسلمانان است و هنرمندان در زمینه گسترش فرهنگ اسلامی می‌توانند نقش بی‌بدیل ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: هنر مانند رودخانه‌ای است که مرزها را در هم می‌آمیزد و با وجود اختلاف ملت‌ها که همیشه بوده و هست هنر وظیفه وحدت بخشی را به عهده دارد.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها