امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28351
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس،‌ در پی درگذشت زنده‌یاد «محمود استادمحمد» نویسنده و کارگردان مطرح تئاتر، ‌بهزاد صدیقی نمایشنامه‌نویس، مدرس و پژوهشگر ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس،‌ در پی درگذشت زنده‌یاد «محمود استادمحمد» نویسنده و کارگردان مطرح تئاتر، ‌بهزاد صدیقی نمایشنامه‌نویس، مدرس و پژوهشگر تئاتر  یادداشتی را در اختیار فارس جهت انتشار قرار داده است که در ادامه آن را می‌خوانید:
 
«چگونه می‌توان سخن گفت هنگامی که دیگر  محمود استادمحمدمان دیگر در کنارمان نیست؟ مردی از تبار صحنه و نمایشنامه که با بودن و هستن خویش، نمایشنامه‌نویسی ما را به بلندا برد؛ کسی که عاشقانه و بی‌دریغانه برای اعتلای نمایشنامه‌نویسی ما از دیروز تا امروز می‌کوشید و هر بار با نوشتن و گفتن، صحنه تئاتر سرزمین‌مان را جانی دوباره می‌داد.

او با نوشتن، واژه‌ها را به رقص وامی داشت تا جاودانه‌گی را معنای دوباره‌ای ببخشد و همیشه و همه وقت، حرمت قلم را پاسدار باشد. او کسی است که تنها در برابر عشق و امید و آگاهی و آزادی سر تعظیم فرود می‌آورد و از آنها که تظاهر را می‌ستودند و امیدهای واهی را به ارمغان می‌آوردند، احساسی ناخوش پیدا می‌کرد.

به راستی «استادمحمد» از سلاله کسانی است که همواره صداقت و شرافت در متن و بطن قلم و حیات‌شان جاری است و انسانیت و جسارت و امیدواری در لحظه لحظه‌های حضورشان در هنر این سرزمین باقی است.

او اگر چه هرگز از مرگ نهراسید اما بی‌تاب نوشتن و زندگی بود و هر لحظه می‌کوشید تا از حضور، تفسیر جدیدی پیش روی‌مان باز کند.

دریغا که استاد از میان‌مان کوچیده است و دیگر رخ خنده گونش را نمی‌بینیم و کلام گرم و شیرین و شیوایش را نمی‌شنویم اما باور داریم که او با آثارش معنای دیگری به ابدیت خواهد داد.

حال بیاییم با خود عهدی ببندیم که از بزرگ مرد نمایشنامه‌نویسی این دیارمان درس از خود گذشتن در صحنه را بیاموزیم و درام این ملک را همانند او پاسبان باشیم و همواره و همیشه، شجاعانه پرچم درام نویسی را در این  سرا به اهتزاز درآوریم.

بیاییم حضور او را به درک و تماشا بنشینیم.»
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار