امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28361
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 63
محمد تقی فهیم منتقد،روزنامه‌نگار و مستندساز در گفت وگو با خبرنگار سینمایی فارس با بیان مطلب فوق اظهار داشت: «قوچ‌ها خیالبافی می‌کنند» مستندی بلند است ...

محمد تقی فهیم منتقد،روزنامه‌نگار و مستندساز در گفت وگو با خبرنگار سینمایی فارس با بیان مطلب فوق اظهار داشت: «قوچ‌ها خیالبافی می‌کنند» مستندی بلند است که در زمینه رویکرد به سبک زندگی ایرانی و در راستای شعار حماسه اقتصادی و به منظور ترسیم فرهنگ کار و تلاش مفید و جلب توجه مسولین به مردمی شدن اقتصاد، تولید شده است.

وی افزود: تصویربرداری این مستند که با موضوع کار و زندگی یک چوپان متفاوت از نوروز 92 در یکی از روستاهای خراسان رضوی به نام دوغ آباد آغاز شده بود هفته گذشته پایان یافت .

این مستند‌ساز و منتقد سینمایی خاطر نشان کرد:«قوچ‌ها خیالبافی می‌کنند» در قالب فول hd تصویربرداری شده است و در مدت 70 دقیقه مردی را نشان می‌دهد که سی سال پیش ، پس از مدتی کارگری در تهران، عطای آن را به لقایش بخشیده و به روستایش بازمی‌گردد. او با کارگری در قنات شروع می‌کند و با پشت سرگذاشتن فراز و نشیب‌هایی حماسه‌ای اقتصادی را رقم می‌زند.

فهیم ادامه داد: ساختار این مستند در چارچوب سینمای تجربی به صورت روایت جاده‌ای طراحی شده که همزمان با محوریت گفت‌وگو در محیط و تصویرهایی از طبیعت جلو می‌رود.

وی خاطرنشان کرد:تدوین فیلم توسط رامین ندافی آغاز شده تا انشا‌ءالله «قوچ‌ها خیالبافی می‌کنند» به جشنواره سینما حقیقت پیش رو برسد.

براساس این گزارش،فهیم پیش از این چند فیلم و مجموعه مستند ساخته که آخرین آنها مستند بلند«ملخی  غول شد»، در باره سرنوشت روزنامه کیهان است. 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها