امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28375
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منظومه «سام نامه» حماسه‌ای عاشقانه است که بر محور عشق سام، جهان پهلوان ایرانی، به پریدخت، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منظومه «سام نامه» حماسه‌ای عاشقانه است که بر محور عشق سام، جهان پهلوان ایرانی، به پریدخت، دختر فغفور چین، شکل گرفته است. این اثر به خاطر آمیختگی با همای و همایون تاکنون به اشتباه به خواجوی کرمانی نسبت داده شده بود؛ اما مصحّح در مقدّمه ثابت کرده است که سام نامه از او نیست و احتمالاً توسّط چند نفر در فاصله زمانی قرن هشتم تا یازدهم سروده شده و سراینده یا سرایندگان این اثر خواسته‌اند با آوردن شرح دلاوری‌ها، پهلوانی‌ها و دلدادگی‌های سام به زعم خود خلأ موجود در شاهنامه پیرامون این شخصیت را پر کنند.

هرچند این اثر به لحاظ ویژگی‌های سبکی، زبانی و ادبی متن یکدست و همگونی ندارد، اما بخش هایی از آن گنجینه با ارزشی از اطّلاعات اساطیری، واژه‌های کهن و صنایع ادبی است.

منظومۀ سام نامه، جدیدترین اثر از انتشارات مرکز پژوهشی میراث مکتوب به تصحیح وحید رویانی است که در 784 صفحه به قطع وزیری به چاپ رسیده، و بهای آن 39 هزار تومان است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب با واحد فروش مرکز تماس حاصل فرمایند یا از طریق فروشگاه اینترنتی مرکز نسبت به خرید آن اقدام نمایند.

انتهای پیام/و‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها