امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۱۳:۱۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 284
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 408
علی اکیر لبافی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت بازار کار کشور اظهار داشت: آمارها و گزارش‌های موجود از ...

علی اکیر لبافی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت بازار کار کشور اظهار داشت: آمارها و گزارش‌های موجود از اطلاعات بازار کار نشان می‌دهد در 11 ماه سال گذشته 676 هزار و 987 نفر بهعلی اکیر لبافی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت بازار کار کشور اظهار داشت: آمارها و گزارش‌های موجود از اطلاعات بازار کار نشان می‌دهد در 11 ماه سال گذشته 676 هزار و 987 نفر به صورت آشکار به کاریابی‌های کشور مراجعه کردند که 34 درصد آنها زن و مابقی مرد هستند.

وی ادامه داد: به لحاظ تحصیلات، از این میزان متقاضی 45 درصد جویندگان تحصیلات دانشگاهی داشتند که 4 درصد فوق لیسانس بودند.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به لحاظ سنی این جویندگان در گروه سنی 15 تا 34 ساله قرار می‌گیرند،‌ گفت:‌ سن جوانان 15 تا 24 ساله حدود 33 درصد بوده و به لحاظ مهارتی 51 درصد متقاضیان فاقد هرگونه مهارت بودند.

به گفته لبافی، در مدت ذکر شده بیش از 515 هزار و 804 فرصت شغلی از این طریق در کشور به وجود آمده است که 50 درصد در بخش خدمات و 47 درصد صنعت و 3 درصد بخش کشاورزی بوده است.

وی تاکید کرد: در مجموع 95 درصد فرصت‌های شغلی در بخش خصوصی، 4 درصد تعاونی و یک درصد بخش دولتی بوده است.

معاون توسعه اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: از فرصت‌های شغلی به وجود آمده 213 هزار و 789 نفر از طریق کاریابی‌ها جذب بازار کار شدند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها