امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28400
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هشام قندیل، نخست وزیر دوره ریاست جمهوری محمد مرسی طرحی را برای حل و فصل بحران مصر ارائه کرد. قندیل در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هشام قندیل، نخست وزیر دوره ریاست جمهوری محمد مرسی طرحی را برای حل و فصل بحران مصر ارائه کرد.

قندیل در نواری ویدیویی که در اینترنت منتشر شد، گفت: این طرحی است که برای طرف های مختف مطرح کردم و آن را در برابر افکار عمومی مصر ارائه می کنم تا بتوانیم این کشور را نجات بدهیم.

وی افزود: این طرح سه مرحله ای است که مرحله نخست آن اقدامات برای برقراری آرامش و رفع مناقشات است از جمله اینکه همه بازداشتی های پس از 30 ژوئن آزاد و بلوکه کردن اموال رهبران اخوان متوقف شود و سپس کمیته حقیقت یاب مستقلی برای بررسی حوادث مقابل گارد ریاست جمهوری و دیگر حوادث تشکیل شود.

قندیل همچنین گفت: باید اجازه ملاقات با مرسی داده شود تا از سلامت وی اطمینان حاصل شود و حملات رسانه ای بین دو طرف متوقف و تجمعات اعتراضی در مکان های مشخصی برگزار شود.

هشام قندیل تاکید کرد بعد از این تدابیر در مرحله دوم دو طرف باید به توافقی بر سر اصول کلی دست یابند که شامل سه موضوع پایبندی به مشروعیت و منافع عالی مصر، پیشبرد روند دموکراسی و توجه به نظر ملت در اختلافات است.

در مرحله سوم از طریق بحث و بررسی طرفین، جزئیات نقشه راهی مشخص می شود که پایبندی به مشروعیت را محقق می کند و به صدای ملت گوش فرا می دهد.

هشام قندیل گفت: باید این را درک کرد که اگرچه انبوه مردم در سی ام ژوئن به خیابان ها آمدند تا حرف خود را بزنند اما انبوه مردم از 25 روز پیش تاکنون نیز در حمایت از مرسی به خیابان ها آمده اند باید به همه آرای ملت گوش فرا داد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها