امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28412
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وام‌دهندگان جهانی به یونان با اعطای کمک مالی به ارزش 2.5 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وام‌دهندگان جهانی به یونان با اعطای کمک مالی به ارزش 2.5 میلیارد یورو (3.3 میلیارد دلار) به این کشور موافقت کردند.

این تصمیم در پی موافقت پارلمان یونان با اجرای دور جدیدی از سیاست های ریاضتی گرفته شد.

« سایمون اوکانر» سخنگوی کمیسیون اروپایی در این مورد گفت که معاون وزرای دارایی 17 کشور منطقه یورو امروز در این مورد به توافق رسیدند و برای اجرایی شدن آن پاره‌ای از موافقت‌های داخلی مورد نیاز است.

وی افزود یونان 1.5 میلیارد یورو از محل فروش اوراق بهادار بانک مرکزی اروپا دریافت خواهد کرد.

پارلمان یونان روز گذشته به قانونی رای داد که بنابر آن شرایط نهایی برای دریافت کمک مالی از نهادهای جهانی فراهم می‌شود. قانون‌گذاران یونانی جابه‌جایی کارمندان دولت را امکان‌پذیر کردند. وام‌دهندگان بین‌المللی خواستار اجرایی شدن این طرح شده بودند.به این ترتیب انتظار می‌رود که شماری از کارکنان در بخش حمل‌ونقل عمومی به اجبار منتقل و یا اخراج شوند.

یونان ششمین سال متوالی از رکود اقتصادی را سپری می‌کند. و برای برون‌رفت از بحران اقتصادی به شرایط تروئیکا متشکل از صندوق‌بین‌المللی پول؛ بانک مرکزی اروپا و کمیسیون اروپایی برای اجرای برنامه های سخت‌گیرانه ریاضتی تن داده است.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها