امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28426
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۴
تعداد بازدید: 177
میلاد عرفان‌پور شاعر جوان کشورمان که سه شنبه شب در دیدار شاعران با رهبر انقلاب حاضر بود در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره جلسه و دیدار ...

میلاد عرفان‌پور شاعر جوان کشورمان که سه شنبه شب در دیدار شاعران با رهبر انقلاب حاضر بود در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره جلسه و دیدار گفت: این جلسه، جلسه خوبی بود. هم از حیث تعادل جلسه و هم از نظر کم بودن حاشیه‌های زائد و حتی حواشی جلسه هم مفید بود.

وی افزود: در جلسه با رهبر انقلاب بیشتر شعرها خوب و فنی بودند و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جلسه امسال این بود که بسیاری از شاعران مدعو برای اولین بار حضور پیدا می‌کردند. به ویژه چند نفر از پیشکسوت‌هایی که تاکنون به این جلسات نیامده بودند، شعرهای بسیار قابل توجهی خواندند که باعث تحسین حضرت آقا و حاضران شد.

عرفان پور گفت: عباس قصری، غلامرضا شکوهی و غلامعلی مهدی خانی متخلص به مجرد از جمله چهره‌های پیشکوستی بودند که تاکنون معرفی نشده بودند و ویژگی منحصر به فرد جلسه امسال دیده شدن چهره‌های نو اما پیشکسوت شعر انقلاب اسلامی بود.

این شاعر همچنین در تبیین و تشریح سخن رهبر انقلاب مبنی بر اینکه گنجاندن معارف اسلامی، سبک زندگی اسلامی، اندیشه حکیمانه و مسائل لازم برای آموختن به انسانها نباید در شعر مورد غفلت قرار گیرد، اظهار داشت: مساله‌ای که همیشه در برآیند صحبت‌های انقلاب در دیدار با شاعران وجود داشته این است که شعر باید در همه ساحت‌های زندگی جاری باشد و در همه لحظات زندگی شاعر جریان داشته باشد. یعنی اگر شاعری به موضوعی خاص محدود شد، شخصیت شعری او کامل نیست.

عرفان پور گفت: اگر شاعری در ساحت‌های مختلف مثل شعر انتقادی، اجتماعی، عاشقانه، حماسی و آیینی حرفی برای گفتن نداشته باشد، به طور کامل انتظارات را از یک شاعر برآورده نکرده است و در همین راستا شاعری که فقط شعر آیینی می‌گوید و دیگر موضوعات برآیندی در شعرش ندارد، به وظیفه شاعری خود عمل نکرده است.

وی افزود: ورود ساحت‌های مختلف به شعر، تجلی سبک زندگی را ممکن می‌سازد به این معنا که همه موضوعات باید در در شعر شاعر دیده شود و همه موضوعاتی که در زندگی یک انسان موحد ایرانی وجود دارد در شعر شاعر موحد نیز موج می‌زند. اگر شاعر هم در شعرش مناجات داشته باشد، هم از مشکلات روز بگوید و هم شعر عاشورایی داشته باشد و هم شعر عاشقانه و دیگر موضوعات شعری، آن موقع است که می‌توانیم بگوییم او سبک زندگی را در شعرش منتقل کرده است.

عرفان پور گفت: چون شاعر از نخبگان جامعه است و نخبگان مسئولیت بیشتری دارند باید این مسئولیت مهم را جدی بگیرد و در عرصه‌های مختلف در دفاع از دین و انقلاب اسلامی و ایستادگی در برابر دشمن اسلامی وارد شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها