امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28431
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 222
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی امروز (جمعه) در برنامه ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی امروز (جمعه) در برنامه تلویزیونی «شناسنامه» در خصوص فعالیت‌های نظامی خود در اوایل انقلاب گفت: زمان انقلاب و در بهمن 57 من 17 ساله بودم و به دلیل حضور در خانواده‌ای که با جریان مبارزه آشنا بود به خوبی با این مقوله آشنایی داشتم.

وی افزود: از سال 56 و همزمان با قیام مردم قم ترک تحصیل کرده و به این شهر رفتم و از ابتدای سال تحصیلی 57 در مدرسه حوزوی شروع به تحصیل کردم  و در همان دوران کار انقلاب را نیز تعقیب می‌کردم.

احمدی‌مقدم تصریح کرد: در آن زمان هیئت مدیره مدرسه شهید بهشتی، آیت الله جنتی و شهید قدوسی بودند و حضور این افراد فضا را مشخص می‌کرد.

وی افزود: من در آن زمان کار آوردن اعلامیه و عکس امام از قم به تهران را برعهده داشتم و در زمان ورود امام خمینی به تهران عضو کمیته استقبال بودم.

احمدی‌مقدم خاطر نشان کرد: تا زمان عید در کمیته باقی ماندم و سپس به مدرسه برگشتم تا زمانی که حوزه‌ها تعطیل شد و ما کار تبلیغاتی خود را آغاز کردیم.

وی در خصوص حضور خود در نیروی انتظامی گفت: من معمولا به کسانی که هدفی را انتخاب می‌کنند، می‌گویم کم هستند آدم‌هایی که نقشه‌ای را بکشند و تا انتها آن را ادامه دهند چرا که طوفان حوادث خیلی چیزها را تغییر می‌دهد.

احمدی‌مقدم گفت: من هیچ وقت فکر نمی‌کردم طلبه شوم اما سرنوشت تصمیم دیگری گرفت.

در خصوص حضور خود در نیروی انتظامی هم هیچگاه فکر نمی‌کردم به این عرصه وارد شوم اما این اتفاق افتاد.

وی افزود: پس از بحران کردستان جنگ آغاز شد و من نیت کردم تا زمانی که جنگ هست به دنبال کار دیگری نروم، پس از جنگ نیت نظامی‌گری نداشتم اما پس از پیام امام مبنی بر اینکه کسانی که در جنگ بودند بهتر است در این سمت بمانند و در پیچ و خم زندگی دچار فراموشی نشوند تسلیم شدم و در سپاه باقی ماندم.

وی افزود: پس از مدتی قانون سپاه تصویب شود و مدتی بعد هم آیت الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب منصوب شدند و در همان اوایل رهبری جلسه‌ای را گذاشتند که نقشه راه آینده ما را ترسیم کردند.

وی افزود: در حال حاضر هم نظر ایشان حضور ما در عرصه انتظامی است و در آخرین ملاقاتی که داشتیم ایشان گفتند که باید نیروهای انقلاب را حفظ کنیم چرا که آنها هسته اصلی دفاع کشور هستند.

فرمانده انتظامی کشور تصریح کرد: من اواخر سال 71 به دلیل درمان بیماری تنفسی خود به تهران آمدم و در همان زمان شهید صیاد شیرازی به من گفتند که رهبری مأموریتی را برای ارزیابی توان نظامی به ما دادند و از شما می‌خواهیم که به مدت 6 ماه به ما کمک کنید. من این موضوع را قبول کردم و پس از آن مجددا به سپاه بازگشتم و به عنوان معاون هماهنگ‌کننده ناجا فعالیت خود را آغاز کردم.

وی افزود: پس از این مدت به عنوان جانشین نیروی مقاومت بسیج آغاز به کار کردم و همزمان فرمانده بسیج تهران بزرگ بودم که در نهایت در سال 84 و بر اساس رایزنی‌هایی که شد به عنوان فرمانده نیروی انتظامی کشور منصوب شدم.

احمدی‌مقدم با اشاره به ویژگی فرمانده پلیس ایده‌آل گفت: موضوع اول حرفه‌گرایی و توان درک این مأموریت برای انجام وظیفه است اما در این سمت فقط پلیس بودن ملاک نیست.

وی سلامت کارکنان ناجا را دغدغه اصلی خود دانست و گفت: دغدغه اول من نیروهای فعال در ناجا هستند، ما می‌خواهیم مأموری که سر چهارراه می‌‌ایستد دلگرم باشد، با مردم درست رفتار کند و در عین حال آلوده نباشد.

احمدی‌مقدم گفت: برای مثال چندی قبل که به عسلویه رفته بودم یکی از معاونان که بازنشسته شده بود به استخدام حوزه پارس جنوبی درآمده بود و در آنجا ماهی 7 میلیون تومان حقوق می‌گرفت در صورتی که در زمان فعالیت خود در ناجا حقوق نهایی‌اش به دو میلیون تومان نمی‌رسید و اگر همین فرد در دوبی و یا امارات برود ماهی 12 هزار دلار هم می‌گیرد بنابراین اینگونه اتفاقات سبب می‌شود که این دغدغه‌ها برای ما پیش بیاید و این دغدغه‌های سنگینی است.

وی افزود: تأمین حقوق و معیشت کارکنان ناجا، ایجاد مسکن و حفظ منزلت اجتماعی ناجا مهمترین مسئله است.

وی افزود: زمانی در فیلم مومیایی 3 تصویری مبالغه‌آمیز از وضعیت واقعی نیروی انتظامی را به تصویر کشیدند که خوشبختانه امروز در رسانه‌ها چهره مناسبی از ناجا به تصویر کشیده می‌شود که این هم اگر در واقعیت وجود نداشته باشد تأثیری ندارد.

احمدی‌مقدم دغدغه دیگر خود را ارتباطات وسیع دانست و گفت: ما در حال حاضر 200 نماینده داریم که در طول سال با تمام این 200 نفر در ارتباط هستیم.
ادامه دارد
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها