امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28439
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 242
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در بخش دیگری از مصاحبه تلویزیونی خود در پاسخ به سؤال مجری برنامه که از وی درباره نشانه رفتن ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در بخش دیگری از مصاحبه تلویزیونی خود در پاسخ به سؤال مجری برنامه که از وی درباره نشانه رفتن نوک پیکان سیاسیون به سمت ناجا و انتقاد و وارد کردن هجمه به این نیرو گفت: از نظر من انتقاد و فشار همیشه برای دستگاه‌ها سازنده است اما نباید این انتقاد به تخریب تبدیل شود.

وی گفت: اصل این موضوع خوب است و ما همیشه در ناجا تلاش کرده‌ایم تا این انتقادها را به فرصت تبدیل کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: برای مثال وقتی یک ورزشکار چاقو می‌خورد دستگیری فرد ضارب یک مطالبه تبدیل می‌شود و یا وقتی چادر یک ناهی منکر کشیده می‌شود یک مطالبه عمومی فرض می‌شود و ما در همین زمان‌ها تلاش کرده‌ایم تا پس از رسیدگی به این پرونده مطالبات خودمان نظیر تصویب قانون مبارزه با سلاح سرد را هم پیگیری کنیم.

وی گفت: هر چند که ما معتقدیم که برخی از این مطالبات، مطالبات عمومی نیست اما تلاش کرده‌ایم تا به مطالبات رسیدگی کنیم. زیرا اگر به یک سازمان فشاری وارد نشود آن سازمان لخت شده و قدرت خود را از دست می‌دهد.

احمدی‌مقدم همچنین در خصوص فتنه 88 و اتفاقات آن زمان گفت: در آن زمان آقای توکلی و برخی از دوستانشان صحبت از این می‌کردند که باید فرمانده ناجا استعفا بدهد هر چند که من با آقای توکلی رفاقت دیرینه‌ای دارم و ایشان یک خصوصیات بارز دارند که هیچ وقت دوست و رفاقت سرشان نمی‌شود.

وی گفت: یک روز نمایندگان همه به دنبال استعفای من بودند من هم به دفتر آقای توکلی رفتم و چندین نامه را به ایشان دادم تا ایشان مطالعه کنند.

فرماندهی ناجا گفت: نامه آخر نامه‌ای بود که من به رهبر معظم انقلاب نوشته بودم که از ایشان خواسته بودم که بنده را عزل کنند.

وی گفت: متأسفانه در آن زمان اصل قضیه تغییر کرده بود و فتنه‌گران مطالبه‌گر شده بودند و ما بدهکار. به رهبر معظم انقلاب نوشتم اگر شما صلاح بدانید هر آنچه اتفاق افتاده را من مسئولیتش را می‌پذیرم و شما من را برکنار کنید و مطمئن هم باشید که از این موضوع دلگیر نخواهم شد.

فرمانده ناجا تصریح کرد: من به توکلی این نامه‌ها را نشان دادم و گفتم بدانید که من خودم اصراری برای ماندن در ناجا ندارم اما همه ما باید بدانیم که باید بر موضع حق بایستیم. هر چند که من به دیدار خانواده جانباختگان فتنه 88 که در کهریزک دچار مشکل شده‌ بودند را رفتم حقایقی را به آنها گفتم و از آنها عذرخواهی هم کردم. و همان گفتن حقایق باعث شد آنها به دنبال مطالبات حقوقی خودشان رفتند.

سردار احمدی‌مقدم با اشاره به اینکه باید در انجام فعالیت‌های سازمانی همانطور که رهبر انقلاب گفتند قطب‌نما و نور‌افکن داشته باشیم و در یک کلام بصیرتمان را افزایش دهیم گفت: من وقتی به سراغ خانواده جانباختگان رفتم به آنها مطالبی را گفتم که همین امر باعث شد که آنها از برخی تند‌روی‌ها و کندروی‌ها فاصله بگیرند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: پس از آنکه آتش فتنه خوابید ما هر کجا می‌رفتیم از ما سؤال می‌پرسیدند و پرونده‌هایی نظیر مرگ آقای پورآقایی یا خانم امام و امثال اینها را به طور شایعه مطرح می‌کردند ما مانده بودیم که چه کنیم. روزنامه‌نگاران و نمایندگان حرف‌هایی می‌زدند که درست نبود.

وی افزود: یک روز صبح به قرآن تفعل زدم و داستان حضرت موسی و گرفتاری اش با بنی‌اسرائیل آمد که در آنجا حضرت موسی در پیشگاه خداوند اظهار عجز کرده و کارها را به دست خداوند سپرده بود.

وی تصریح کرد: من هم کارها را به دست خدا سپردم و سکوت اختیار کردم تا اینکه یک روز آقای سردار اشتری رئیس پلیس امنیت آمد و گفت: سرنخ خانم عاطفه امام و سعیده پورآقایی و برخی دیگر را پیدا کرده و اینگونه شایعات بر ملا شد و نتیجه‌اش همان پرونده‌ای شد که آقای اژه‌ای در تلویزیون از آن رمز‌گشایی کرد.

اسماعیل احمدی‌مقدم در پاسخ به این سؤال مجری برنامه که آیا اگر جای رئیس‌جمهور یا دیگر تصمیم‌سازان کشور بودید در خصوص برخی رفتارها نظیر ماهواره و بد‌پوششان چه اقدامی انجام می‌دادید گفت: ما هیچ وقت نمی‌توانیم یک پاسخ قطعی برای این رفتارهایی که یک سمت آن انسان قرار دارد بدهیم.

وی گفت: انتظار داشتن جامعه بی‌جرم و معصوم یک انتظار واهی است و زمانی که شما با شرایط امروز دنیا که جهانی شدن در رأس آن قرار گرفته و رسانه‌ها اینگونه قوی شده‌اند مواجه هستید همه چیز پیچیده شده است.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: امروز با شهروند خبرنگار و شهروند عکاس مواجه‌اید یا در سمت دیگر با کاهش کنترل خانواده‌ها بر روی فرزندانشان روبرو هستیم اینها داستان را به یک جنگ میان حق و شیطان تغییر داده است.

احمدی‌مقدم گفت: آیا واقعا موضوع درگیری یک فرد در یک گوشه‌ای از یک شهر بزرگ برسر امر به معروف و نهی از منکر مسئله‌ای ملی است یا روزه‌خواری چند نفر در سطح شهر یک مسئله ملی است؟

وی گفت: تهران دارای 30 درصد مسافر در روز است که می‌توانند روزه نگیرند به این تعداد بچه‌ها و پیرمردها و پیرزن‌ها و بیماران را اضافه کنید می‌شود حداقل 50 درصد شهر تهران که روزه نمی‌گیرند و شما مواجه هستید با چند نفری که در داخل شهر سیگار می‌کشند.

وی گفت: این افراد عمدتا وقتی با آنها مواجهه می‌شوید می‌گویند ببخشید ما حواسمان نبود ما هم موظفیم زمانی که فردی می‌گوید یادم نبود از او بپذیریم. بگذریم که برخی عامدانه این کار را می‌کنند که ما در مقابل آنها موضع می‌گیریم.

فرمانده ناجا گفت: اما باید واقعیات را درک کنیم و ببینیم کشور با چه واقعیتی مواجه است و سپس براساس آن واقعیت برخورد لازم را داشته باشیم.
ادامه دارد ...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها