امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2844
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مسعود صالحی صبح امروز در حاشیه نشست معاونان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در وزارت بهداشت در جمع ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مسعود صالحی صبح امروز در حاشیه نشست معاونان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران از تغییرات جدید در برنامه پزشک خانواده خبر داد.

وی گفت: طبق آخرین تغییرات اعمال شده بنا داریم برای اینکه بیمار کمتر مراجعه بی‌مورد به پزشک خانواده داشته باشد در سطح یک، مراجعه 10 درصد فرانشیز و در سطح دو(تخصصی) 30 درصد تعرفه خدمات درمانی را بپردازد.

وی تأکید کرد: البته هنوز این طرح نهایی نشده و با جلساتی که تا هفته آینده با بیمه‌ها خواهیم داشت ممکن است این رقم تغییر کند ولی مهم این است که دیگر مراجعه فرد به پزشک خانواده ۱۰۰درصد رایگان نخواهد بود چرا که معتقدیم رایگان بودن ارائه خدمات درمانی مراجعات بی‌مورد را افزایش می‌دهد و این امر اثر القایی دارد.

به گفته صالحی در همین راستا قرار است تا مجلس شورای اسلامی 2 هزار میلیارد تومان به برنامه پزشک خانواده اختصاص دهد که آن هم هنوز در مجلس نهایی نشده است و منتظر ابلاغ آن هستیم.

تغییر در ترکیب تیم 17 نفره برنامه پزشک خانواده خبر دیگری بود که رئیس جدید ستاد اجرایی پزشک خانواده به آن اشاره کرد و گفت: اینکه بتوانیم تمام متخصصان پزشک خانواده را در سراسر کشور تأمین کنیم امکانپذیر نیست به عنوان مثال کارشناس تغذیه، پرستار و ماما در سراسر کشور به اندازه کافی نداریم اگر چه این متخصصان در بدنه مدیریت دولتی هستند اما مهم این است که نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا تمام شرایط ۱۰۰درصد مهیا شود و بعد برنامه پزشک خانواده را اجرا کنیم.

وی ادامه داد: قصد داریم با همین تیم محدود برنامه پزشک خانواده را جلو ببریم و فعلاً در سطح اول در 7 استان این برنامه را اجرا کرده‌ایم و بنا داریم تا این برنامه را در تمام کشور به تدریج گسترش دهیم.

به گزارش فارس، اجرای برنامه پزشک خانواده از سال 84 در کشور به صورت پایلوت آغاز شده که در ابتدا نسخه ۰۱و پس از آن نسخه ۰۲آْن با تغییراتی پیش رفت و اکنون نیز به نظر می‌رسد با تغییرات جدید نسخه جدید اجرای این برنامه نیز به میان بیاید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها