امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28440
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 224
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار احمدی‌مقدم در بخش دیگری از برنامه تلویزیونی خود درباره دیدارش با دکتر روحانی رئیس‌جمهور منتخب کشورمان با اشاره ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار احمدی‌مقدم در بخش دیگری از برنامه تلویزیونی خود درباره دیدارش با دکتر روحانی رئیس‌جمهور منتخب کشورمان با اشاره به این مطلب افزود: ما در زمان آقای دکتر احمدی‌نژاد در دو موضوع پوشش و ماهواره چالش‌هایی داشتیم هر چند که خودمان به دنبال ساختن این چالش‌ها نبودیم.

وی گفت:‌ ما در نیروی انتظامی کشور سیاست‌گذار نیستیم بلکه فقط مجری سیاست‌های نظام هستیم.

احمدی‌مقدم گفت: ‌در دیدار با دکتر روحانی گفتم خوب نیست از نظام درباره یک موضوع چند حرف به زبان بیاید. این باعث می‌شود حتی مجرمان نسبت به نظام و اعمالشان جری شوند.

مجری برنامه از احمدی‌مقدم پرسید برخی گلایه‌مند هستند از اینکه ناجا در برخورد با ماهواره کارهای فیزیکی انجام می‌دهد و به حریم خانه شهروندان می‌رود.

فرمانده ناجا گفت: ‌ما در موضوع ماهواره موظف هستیم همان چیزی که قانون به عهده‌مان گذاشته است را اجرا کنیم و نمی‌توانیم از خودمان کاری کنیم.

وی گفت: ما به مامورین‌مان گفتیم در برابر جرم مشهود  موظفیم تا مداخله کرده اما نباید به خانه افراد وارد شویم.

فرمانده ناجا گفت: ‌عده‌ای آمدند از این موضوع سوءاستفاده کردند و دیش ماهواره‌شان را به داخل تراس خانه‌شان بردند و ما هم نمی‌توانستیم از داخل خانه رد شویم و به تراس برسیم.

وی گفت: پیشنهاد کردیم ماموران با نردبان به تراس خانه رفته و ماهواره را جمع کنند که البته برخی ابتکاراتی از خود به خرج دادند و از راپل استفاده کردند که بعدا این موضوع دور از شان ناجا تشخیص داده شده و این کار را هم کنار گذاشتیم.

سردار احمدی‌مقدم به موضوع مسائل اخلاقی و مقابله با بدپوششی‌ها اشاره کرد و گفت: در این مقوله یک عده همیشه مخالف برخورد و عده‌ای موافق برخورد پلیس هستند اما نظر ناجا این است که در این زمینه‌ها یک تصمیم‌گیری واحد وجود داشته باشد البته در گرفتن این تصمیم باید واقعیات هم مدنظر قرار گیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شما در کارهایتان گرایش سیاسی دارید،‌ گفت: من از آن زمان که وارد نیروهای نظامی شدم یکی از ضروریات کارم این بود که به موجب قانون نباید گرایش سیاسی خودم را نباید در کارم دخالت بدهم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: اکثر گروه‌ها و گرایشات سیاسی در کشور از دوستان خوب ما هستند. برای مثال شما تا به حال نشنیده‌اید جریان اصلاحات در مجلس ششم درباره ناجا موضع‌گیری کرده باشد.

وی گفت: در فتنه 88 هم شاید برخی پرونده‌ها درباره نیروی انتظامی وجود داشت اما هیچ کس به کلیت و اصل نیروی انتظامی حمله نکرد.

وی گفت:‌ ما همیشه در یک موضع قانونی تلاش کردیم تا فراجناحی عمل کنیم و همین امر باعث شده ارتباط ما با تمام جریانات خوب باشد.

فرمانده نیروی انتظامی به رفاقت و هم رزم بودن با تابش نماینده مجلس اشاره کرد و گفت: ایشان در برخی موارد حتی در سال 88 رابط ما بود و برخی ملاحظات را ما به ایشان می‌گفتیم و ایشان هم به ما می‌گفت.

احمدی‌مقدم گفت: من خارج از موضوعات سیاسی حتی در مقوله قومیت‌ها و ادیان هم سعی کرده‌ام میان افراد تفاوتی قائل نشوم و اجازه ندهم برای مثال یک خانم بدپوشش یا یک فرد مسیحی خودش را شهروند درجه 2 فرض کند و فکر کند که من مخالف آن هستم. بلکه باید مرا به عنوان یک ناصح بشناسد.

مجری برنامه از احمدی‌مقدم درباره پلیس اقتصادی پرسید که احمدی‌مقدم گفت: ما این پلیس را در پلیس آگاهی با عنوان پلیس مبارزه با جرائم اقتصادی شکل دادیم اما به نظر ما این پلیس باید برود در زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دارایی کار کند.

وی گفت: ‌زمان آقای دانش‌جعفری به ایشان پیشنهاد دادم ولی ایشان گفت فلانی نیرویی روی دستت مانده که می‌خواهی به وزارت اقتصاد و دارایی بفرستی. من به ایشان گفتم من خودم پول آن نیرو را می‌دهم فقط نیرو در وزارت باشد تا عصای دست شما باشد و به پرونده‌های اقتصادی شما رسیدگی کند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: مگر پلیس مرزبانی را ایجاد کردیم یا پلیس راهنمایی و رانندگی را به صورت مستقل شکل دادی مشکلی ایجاد شد توجه داشته باشید هر گاه یک شخصیت سازمانی به یک پلیس می‌دهیم آن پلیس حرفه‌ای تر عمل می‌کند و امروز همه دنیا به سمت حرفه‌ای گرایی رفته است.

مجری برنامه از وی درباره اتمام دوره فعالیتش در ناجا پرسید و گفت شما بعد از ناجا به دنبال چه کاری می‌روید. احمدی‌مقدم گفت من هنوز علاقه‌ای به حوزه علمیه و طلبگی است همچنان که در حال حاضر هم هر وقت فرصتی پیدا می‌کنم مطالبی از این دست را مطالعه می‌کنم.

وی تصریح کرد: زمانی که به دیدار آقای مکارم شیرازی رفته بودم ایشان گفت که شما هم که از هم صنف‌مان هستی من گفتم ما را چه کار با شما ولی ایشان گفتند یک زمینه‌هایی در حرف‌های شما دیدم.

احمدی مقدم گفت: هر چند من به کار نظامی هم که به اجبار داخل آن شدم علاقه زیادی پیدا کردم و به کار حرفه‌ای خودم اعتقاد دارم.

وی گفت:‌ البته بنده امروز عضو هیئت علمی دانشگاه هم هستم و می‌توانم تا سن 70 سالگی به همان کار هم ادامه دهم.

مجری برنامه درباره نسبت فامیلی احمدی‌مقدم و دکتر محمود احمدی‌نژاد پرسید که احمدی‌مقدم پرسید این موضوع از پایه و اساس کذب است و زائیده فکر ضد انقلاب است من هیچ نسبت نسبی و سببی با رئیس‌جمهور ندارم.
ادامه دارد..
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها