امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28441
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمدی‌مقدم بااشاره به اقدامات خود در عملیات مرصاد گفت: من سال‌هایی که ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمدی‌مقدم بااشاره به اقدامات خود در عملیات مرصاد گفت: من سال‌هایی که در منطقه غرب خدمت می‌کردم به خوبی با حوزه سرزمینی آشنا بودم و چون اوایل جنگ را در سرپل ذهاب سپری کرده بودم به خوبی با جغرافیای این منطقه آشنایی داشتم.

وی افزود:‌ در جوانرود و منطقه گهواره موقعیت جغرافیایی به صورت جنگل و وضعیت آب و هوایی خنک بود اما در جنوب هوا بسیار گرم بود و من به خوبی با این شرایط آشنا بودم.

فرمانده انتظامی کشور گفت: زمانی که به غرب کشور عزیمت کردم مسئولیت منطقه غرب با ارتش بود و من به عنوان نماینده سپاه به آنجا نرفتم بلکه به عنوان نماینده قرارگاه خاتم در غرب و شمالغرب به آنجا عزیمت کردم. اما به دلیل اینکه تمام نیروهای سپاه عازم جنوب شده بودند من همزمان نماینده سپاه و قرارگاه خاتم شدم.

احمدی‌مقدم گفت: هاشمی رفسنجانی آن زمان جانشین فرمانده کل قوا بود و از تهران به منطقه آمده بود. وقتی من به آنجا رسیدم با من تماس گرفتند که عراقی‌ها از تنگه گذر کردند و به منطقه نزدیک می‌شوند.

وی افزود:‌ ما گردانی را برای حفاظت به جنگل‌ها فرستادیم اما باز خبر رسید که آنها از دشت کرند گذر کردند و برای ما تعجب‌آور بود که چه طور با این سرعت به ما رسیدند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ‌زمانی که این اتفاق افتاد من به محصولی گفتم که واحدهای خود را به گیلانغرب ببرد اما آنها گفتند که جاده بسته شده بنابراین از آنها خواستم در همان منطقه بمانند و دفاع خود را آغاز کنند و به همه گفته بودم اگر اینجا سقوط کند کرمانشاه سقوط کرده بنابراین همه باید مردانه بجنگید.

احمدی‌مقدم گفت: از آنجا که ما هماهنگی مخابراتی نداشتیم و ارتباط بی‌سیم برایمان برقرار نبود به محصولی گفتم هر زمان که منافقین آمدند درگیری را آغاز کنید، ساعت 3 شب بود که درگیری تمام شد و منافقین خط محصولی را شکسته و جلو آمدند.

وی افزود: آنها فکر می‌کردند جاده باز است و با سرعت بالایی شروع به حرکت کردند اما ماشین‌های آنها به شدت برخورد کرد به هم و همانجا منهدم شد.

فرمانده ناجا با اشاره به نقش شهید صیادشیرازی در این عملیات گفت: ساعت 3 نیمه شب سردار شمخانی به من خبر داد که شهید صیادشیرازی در این عملیات ما را همراهی می‌کند، وقتی وی آمد و جلسه را برقرار کردیم ایشان سؤال کردند فرمانده اینجا کیست.

ما همه به همه نگاه کردیم و گفتیم اینجا همه با هم برابر هستند اما صیاد شیرازی گفت اینجا همه نظامی هستیم و باید یک فرمانده داشته باشیم. سپس حکمی را قرائت کردند که در آن سردار شوشتری فرماندهی را به من سپرده بود و صیاد شیرازی را در این عملیات همراه من کرده بود.

وی افزود: صیاد شیرازی آن زمان فرمانده نزاجا بود و من فرمانده گردان اما با این حال ایشان با روحیه نظامی و مردمی خود ما را همراهی کرد و توانستیم به تعقیب منافقین و به هلاکت رسیدن آنها موفق باشیم.

احمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: همه باید این روحیه جهادی را از صیاد شیرازی یاد بگیریم و در عرصه زندگی خود از آن استفاده کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار