امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28447
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۴
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، سخنگوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز جمعه اعلام کرد که سرویس امنیت فدرال روسیه موسوم به ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، سخنگوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز جمعه اعلام کرد که سرویس امنیت فدرال روسیه موسوم به « FSB» و دفتر بازرسی فدرال آمریکا موسوم به « FBI» در حال مذاکره درباره سرنوشت «ادوارد اسنودن» مامور سابق سیا و افشاگر برنامه های فوق محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا از مکالمات تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و خارجی هستند.

«دیمیتری پسکوف» در این باره اعلام کرد که کرملین در این مذاکرات شرکت ندارد.

اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا است که اخیرا در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین»، از جاسوسی دولت آمریکا از مردم این کشور و سایر کشورها پرده برداشته است.

دولت واشنگتن این مامور سابق سیا را به جاسوسی متهم کرده و تحت تعقیب قرار داده است.

دولت واشنگتن از مسکو درخواست کرده است که اسنودن را به آمریکا مسترد کند اما روسیه با تاکید بر اینکه اسنودن جرمی در خاک روسیه مرتکب نشده، از پیروی از درخواست آمریکا سر باز زده است.

اسنودن در حال حاضر در بخش ترانزیت فرودگاه مسکو به سر می برد.

اخیرا نیز کمیته تخصیص بودجه سنای آمریکا اعلام کرده است که بر اساس دستور این کمیته به وزارت خارجه آمریکا، هر کشوری که به اسنودن پناهندگی بدهد، در فهرست تحریم های آمریکا قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها