امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28450
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۰
تعداد بازدید: 139
قادر خانی‌زاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که دلایل افت فشار و بعضا قطعی آب در ...

قادر خانی‌زاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که دلایل افت فشار و بعضا قطعی آب در برخی مناطق تهران چیست، اظهار داشت: برخی مناطق به تناسب مصرف بالای آب، با محدودیت رو به رو می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم در افت فشار، عدم رعایت میزان مصرف آب است، گفت: در چندین سال گذشته، با وجود جمعیت ثابت در تهران، این اولین باری است که سرانه مصرف آب به شدت افزایش یافته است.

خانی‌زاد افزود: هم‌اکنون سرانه مصرف آب به 3 میلیون و 420 هزار متر مکعب رسیده است و این میزان نسبت به دوره‌های گذشته رقم بسیار بالایی است؛ این میزان نشان می‌دهد که در مصرف صحیح آب، تلاش نمی‌شود.

مدیرکل روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران از شهروندان خواست تا حد امکان از مصرف غیرضروری آب بپرهیزند تا جیره بندی و یا منطقه بندی برای آب انجام نشود.

وی با اشاره به اینکه تمام تأسیسات با 100 درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند، گفت: در شبکه تمام نیروها آماده باش هستند تا در مناطق، قطعی آب نداشته باشیم و فشار آب به صورت یکسان توزیع شود.

خانی زاد با بیان اینکه درباره رعایت مردم در مصرف آب به صورت گسترده اطلاع رسانی کرده‌ایم، گفت: موضوع کاهش فشار آب تنها با رعایت شهروندان قابل حل خواهد بود و میزان سرانه مصرف آب، در چند سال گذشته به شدت افزایش یافته است.

مدیرکل روابط‌عمومی آبفای استان تهران تأکید کرد: در بحث منابع آب، کمبودی وجود ندارد، تنها مسئله، مصرف مازاد بر نیاز برخی مصرف‌کنندگان است که موجب شده در مناطقی با افت فشار مواجه شویم.

وی با اشاره به اینکه سرانه مصرف روزانه هر شخص از 160 لیتر به 340 لیتر رسیده است، گفت: افزایش بیش از حد آب در نهایت موجب می‌شود تا مجبور شویم، در مناطق تصمیم به جیره‌بندی آب بگیریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها