امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28454
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، مسئولان سعودی در پی شکنجه و اعتراف گرفتن از حسین الربیع فعال سیاسی که در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، مسئولان سعودی در پی شکنجه و اعتراف گرفتن از حسین الربیع فعال سیاسی که در زندان به سر می برد، او را به جده منتقل کردند تا سخنانی که تحت شکنجه بر زبان آورده است تایید کند.

الربیع چهارمین نفر در فهرست 23 نفرده وزارت کشور عربستان است که به سازماندهی تظاهرات در قطیف متهم و زندانی شده است.

این در حالی است که مصطفى آل محسن یکی دیگراز زندانیان که از اهالی شهر العوامیه است  به اتهام پنهان کاری در قبال فعالیت های شهید مرسی الربح و الربیع تحت شکنجه قرار گرفته است.

به گفته احمد الربح رئیس مرکز حقوق بشر «الشرق» اخبار موجود حاکی از انتقال الربیع به جده است تا گفته های خود را که تحت شکنجه به زبان آورده تایید کند.

وی با اشاره به اینکه الربیع وضعیت خوبی نداشته و به سختی راه می رود، از کمیساریای عالی مبارزه با شکنجه خواست مسئولان عربستان را به خودداری از شکنجه بازداشت شدگان فراخوانده و رسیدگی به وضعیت جلال القطان یکی از زندانیان را خواستار شود.

الربح با ارسال نامه ای به صلیب سرخ از آن خواست از اوضاع خدمات پزشکی به جلال القطان نیز با خبر شود.

به گفته الربح، جلال  به دلیل تظاهرات مسالمت آمیز که حق اوست،  دستگیر و زندانی شده است.

این در حالی است که منابع حقوقی عربستان اعلام کردند که مدیریت تحقیقات وابسته به وزارت کشور سعودی در حالی در اقدامات کیفری دخالت دارد که این اقدامات در حیطه اختیارات دادستانی کل است.

مرکز الشرق همچنین اعلام کرد که مسئولان سعودی به منشورهای بین المللی از جمله منشور عربی حقوق بشر که آن را امضا کرده و مبتنی بر حق برخورداری متهم از وکیل در مرحله تحقیق و محاکمه است، پایبند نبوده و آن را نقض می کند.

در همین ارتباط مدیریت تحقیقات وزارت کشور در شهر الدمام واقع در شرق عربستان مانع از اطلاع مادر حسین آل ربیع از وضعیت او شده است.

ال ربیع فعال سیاسی سعودی است که دردوم سبتامبر 2012 در زادگاه خود هدف تیراندازی قرار گرفته و دستگیر شد سپس  نیروهای امنیتی او را به صندوق عقب ماشین انداخته و به یکی از بیمارستان های شهر ظهران منتقل کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها