امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28456
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز هزاران نفر از طرفداران محمد مرسی و مخالفان وی در مناطق مختلف مصر دست به ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز هزاران نفر از طرفداران محمد مرسی و مخالفان وی در مناطق مختلف مصر دست به برگزاری تظاهرات زدند.

تظاهرات طرفداران ارتش در پی فراخوان فرمانده نیروهای مسلح از ساعت چهار بعد از ظهر به وقت محلی از مقام سیده زینب و مصطفی محمود و میدان شبرا به سمت میدان التحریر آغاز شده است. سه تظاهرات دیگر از شهرک نصر و منطقه مصر الجدید و عین شمس به سمت کاخ اتحادیه در قاهره برگزار شده است.


طرفداران مرسی نیز در میادین‌ مختلف این کشور گردهم آمدند و مخالفت خود را با اقدام ارتش اعلام و از بازگشت مجدد مرسی به قدرت حمایت کردند. در فراخوان اخوان المسلمین به مکان مشخص برای تجمع اشاره ای نشده است ولی میدان «رابعه العدویه» به محل تجمع طرفداران مرسی تبدیل شد.

عبدالفتاح السیسی در سخنرانی روز چهارشنبه خود مردم مصر را به تظاهرات خیابانی فراخوانده و گروه اخوان المسلمین مصر نیز در بیانیه‌ای خواستار برگزاری تظاهرات در روز جمعه شده است و دعوت السیسی برای تظاهرات را به منزله "اعلام جنگ داخلی" دانسته است.


ارتش مصر محمد مرسی رئیس جمهوری این کشور را اخیرا خلع کرد و دولتی انتقالی را تشکیل داد؛ امری که طرفداران مرسی آن را کودتا علیه مشروعیت خوانده و از آن موقع با برگزاری تظاهرات خواهان بازگشت مرسی به قدرت هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها