امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28464
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پلیس ایتالیا بیش از 100 نفر را به ظن فعالیت در گروه‌های مافیایی دستگیر کرد. این افراد در دو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پلیس ایتالیا بیش از 100 نفر را به ظن فعالیت در گروه‌های مافیایی دستگیر کرد. این افراد در دو عملیات جداگانه پلیس ایتالیا در نزدیکی شهر «رم» و در جنوب منطقه «کالابریا» در جنوب این کشور دستگیر شده‌اند.

بنا به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، پلیس 51 نفر را در منطقه «اوستیا»، منطقه‌ای در حومه شهر «رم» ـ پایتخت ایتالیا ـ به اتهام ارتکاب جرائمی در ارتباط با فعالیت در مافیای سیسیل موسوم به «کوزانوسترا» دستگیر کرده است.

65 نفر دیگر هم در عملیاتی جداگانه در «کالابریا» دستگیر شده‌اند. مطابق ادعاها این افراد به همکاری با «ندرانگیتا»، یک سازمان مجرم در ایتالیا، متهم شده‌اند.

پلیس اعلام کرده عملیات اوستیا یکی از بزرگترین عملیات‌ها علیه جزائم سازمان‌یافته بوده است. در این عملیات بیش از 500 افسر پلیس و چندین سگ شرکت کرده‌اند.

طبق اعلام پلیس ایتالیا جرائم تحت بررسی در منطقه اوستیا موارد بی‌شماری از اخاذی گرفته تا قتل، قاچاق کالا به سایر کشورها، کنترل غیرقانونی دستگاه‌های پول و کنترل فعالیت‌های تجاری را در برمی‌گیرند.

طبق اعلام پلیس «کارمین فاسیانی» که ادعا می‌شود رئیس مافیاست نیز در میان دستگیرشدگان است.

چندین سیاستمدار، وکیل،  پزشک، تاجر و مقام زندان هم از جمله افرادی بوده‌اند که در این عملیات پلیس برای متلاشی کردن باندهای مافیایی دستگیر شده‌اند.

پلیس ایتالیا اعلام کرده این دستگیری‌ها بر ارتباط بین سران مافیا، سیاستمداران محلی و مدیران اجرایی بنگاه‌های تجاری متمرکز بوده‌اند.

انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها