امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28489
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۳۳
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا سرشار نویسنده و منتقد اخیرا فصلی تازه به کتاب «راز شهرت صادق ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا سرشار نویسنده و منتقد اخیرا فصلی تازه به کتاب «راز شهرت صادق هدایت» اضافه کرد که بخشی از آن در شماره اخبر ماهنامه اقلیم نقد منتشر شده است.

سرشار در این بخش تازه به اخلاقیات صداق هدایت پرداخته است و نوشته است:
«داشتن ضعفهای شخصیتی واخلاقی، به عنوان یک ویژگی که میتواند طعمه را برای همیشه در چنگ شکارچیان استعمار غرب و سازمانهای مرتبط با آن نگه دارد، و این اطمینان را به آنان بدهد که شخص مورد نظر، به احتمال زیاد، در آینده وپس از به شهرت رسیدن، سرکشی پیشه نخواهد کرد و در برابر آنان علم طغیان بر نخواهد افراشت، از مواردی بود که در سرمایهگذاری آنان روی شبه روشنفکران، هنرمندان ونویسندگان جهان سوم، می توانست یک امتیاز محسوب شود.
ضمن آنکه با الگوسازی از چنین اشخاصی، خود به خود قبح این گونه انحرافها وضعفهای شخصیتی، در جامعۀ مورد نظر شکسته می‌شد، و از این راه، چه بسا این صفات ورذایل اخلاقی، در میان عده ای از افراد آن جامعه ـ خاصه جوانان ـ ترویج هم می‌شد.
یکی از مشکلات شخصیتی صادق هدایت، ابتلای او ـ از ابتدای جوانی تا پایان عمر ـ به انواع مواد مخدر شناخته شده تا آن زمان، بود.»

کتاب «راز شهرت صادق هدایت» از آثار محمدرضا سرشار است که چاپ اول آن در سال 85 در 3300 نسخه توسط کانون اندیشه جوان منتشر شد و تاکنون چهار نوبت چاپ را از سر گذرانده است.
راز شهرت صادق هدایت 199 صفحه، 14 فصل و پنجاه و سه متن در باره هدایت دارد که شامل دوران های سه گانه اندیشه او ، علل و موجبات توجه ویژه غربیان به او، ونیست انگاری و...گرد آوری و تنظیم شده است.
اکثر موضوعات این کتاب به استناد دوستان ؛ دوستداران و آشنایان هدایت است که در دهه های اخیر چاپ و منتشر شده اند.
تهیه این تعداد سند و منبع برای استناد در یک کتاب برای هر نویسنده‌ای کاری وقت گیر و پر زحمت و قابل تأمل است‌. این منابع آثار مربوط به دهه30 تا80 را در بر می گیرد و نویسنده از آن ها به عنوان شاهد های مدعای خود بهره می گیرد.
انتهای پیام/و 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها