امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28507
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 52
علی‌محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»، در مورد ویژگی‌های کابینه دولت یازدهم برای تحقق حماسه اقتصادی اظهار داشت: در حال ...

علی‌محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»، در مورد ویژگی‌های کابینه دولت یازدهم برای تحقق حماسه اقتصادی اظهار داشت: در حال حاضر به لحاظ اقتصادی در شرایط خاصی قرار داریم و با برخی مشکلات خارجی و همچنین مشکلات داخلی نظیر اشتغال، نقدینگی، نوسانات قیمتی مواجه هستیم.

وی اضافه کرد: با این شرایط کابینه‌ای که تشکیل می‌شود باید از تجربه و پختگی لازم برخوردار باشد تا بتواند حماسه اقتصادی را تحقق ببخشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: وزرایی که به مجلس معرفی می‌شوند باید ضمن داشتن دانش لازم در حوزه تخصصی خود، از تجربه اجرایی لازم برخوردار باشند، زیرا با توجه به مواجهه با نظام سلطه، کسی که تجربه کافی نداشته باشد نمی‌تواند در این شرایط دشوار وظایفش را انجام دهد.

وی داشتن روح کار جمعی را از دیگر خصوصیات لازم برای وزرا دانست و افزود: شاید یکی از ضعف‌های دولت نهم و دهم به رغم تلاش‌های زیادش این بود که در استفاده از خرد جمعی ضعیف بود و همین مسئله موجب می‌شد تصمیماتی بگیرند که با رویکرد خودشان سازگار بود.

احمدی گفت: بهره‌مندی و دارا بودن برنامه برای وزرای اقتصادی لازم است، زیرا مشکلات اقتصادی کشور مشخص است، بنابراین تیم اقتصادی دولت بر اساس مأموریت دستگاه خود باید برنامه داشته باشند و آن را به مجلس ارائه کنند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی دیگر مجلس کلی‌گویی را از وزرای پیشنهادی نمی‌پذیرد، گفت: نمایندگان مجلس انتظار دارند وزرا برنامه اجرایی و عملیاتی داشته باشند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه رشد اقتصادی کشور در دو سال اخیر قابل قبول نبوده است، گفت: این معضل، کشور را در تحقق برنامه پنجم با مشکل مواجه می‌کند و ریشه مشکلات اقتصادی در میان‌مدت می‌شود.

احمدی داشتن این ویژگی‌ها را زمینه‌ساز اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی نباید بخشی‌نگر باشیم و باید مشکلات به خوبی شناسایی شده و برای حل آن برنامه عملیاتی داشته باشیم.

وی گفت: قطعاً هر دولتی که سرکار می‌آید می‌خواهد از افرادی استفاده کند که باگفتمان خودشان سازگار باشد و در این شرایط باید مؤلفه‌های تخصصی درنظر گرفته شود.

احمدی با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی نباید نگاه جناحی و سیاسی به کابینه وجود داشته باشد، گفت: باید برای انتخاب وزرا به سمت افرادی برویم که توانایی حل مشکلات را داشته باشند و در گفتمان انقلاب باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها