امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28516
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه عملیات‌های نظامی خود در شماری از مناطق ریف دمشق را ادامه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه عملیات‌های نظامی خود در شماری از مناطق ریف دمشق را ادامه دادند و سلسله عملیات‌های گسترده‌ای را در الحسکه و دیرالزور به اجرا گذاشتند. این درحالی است که عناصر مسلح به اعضای صلیب سرخ جهانی در استان الرقه حمله کردند.
 
***آنچه در زیر می‌آید، مشروح آخرین تحولات میدانی سوریه به تفکیک مناطق و استان‌ها است***

دمشق و ریف دمشق: ادامه عملیات ارتش در مناطق مختلف ریف دمشق

یگان‌های ارتش سوریه روز گذشته نیز مراکز تجمع افراد مسلح در منطقه «القابون» در ریف دمشق را پس از نفوذ چند گروه مسلح به آن ادامه دادند و در جریان آن به ویژه در نزدیکی شرکت «الخماسیه»، اطراف القابون شمار زیادی از عناصر مسلح را کشته و زخمی کردند. این در حالی است که بوستان‌های این القابون روز گذشته شاهد شدیدترین درگیری‌ها بین ارتش سوریه با افراد مسلح بود.

همچنین یگان توپخانه ارتش سوریه نیز یک انبار ذخایر تسلیحاتی عناصر مسلح را در القابون و در نزدیکی منطقه «برج المعلمین» در جوار منطقه «جوبر» هدف قرار داد و آن را منهدم کرد.

در حالی‌که یگان توپخانه ارتش سوریه مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق الشیفونیه، مزارع العب، عربین و زملکا را در ریف دمشق در جنوب سوریه را نیز هدف قرار داد و منهدم کرد.

یگان‌های ارتش سوریه نیز عملیات نظامی خود در جنوب شهر دمشق و به طور مشخص در مناطق الحسینیه، الذیابیه و الحجیره را ادامه داده و ده‌ها فرد مسلح را به قتل رساندند.

از سوی دیگر عناصر مسلح با حمله خمپاره‌ای به منطقه «التجاره» دمشق یک منزل مسکونی را هدف قرار دادند که تنها خسارات مادی از خود برجای گذاشت و تلفات جانی به همراه نداشت.

همچنین منابع سوری اخبار منتشره در برخی از منابع خبری و پایگاه‌های اینترنتی مبنی بر انفجار یک خودرو بمبگذاری شده در نزدیکی برج تاله در منطقه «المزه» دمشق را به شدت تکذیب کردند.

از منطقه «حرستا» در ریف دمشق نیز گزارش شده که اطراف این منطقه و در نزدیکی سامانه مسافربری «البولمان» در منطقه «جوبر» درگیری‌های شدید و سختی میان نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح در جریان بود که در جریان آن 28 فرد مسلح کشته شدند.

الحسکه، الرقه و دیر الزور: تصرف مناطق جدیدی از سوی کردهای سوریه در الرقه و الحسکه

یگان‌های ارتش سوریه عملیات خود در استان الحسکه و ریف آن را ادامه دادند و مراکز تجمع افراد مسلح را در شهر الشدادی و روستای السد الجنوبی و شهرک‌های تل حمیس، الیعربیه تل براک هدف قرار داده و ضمن منهدم کردن آنها، ده‌ها فرد مسلح را به قتل رسانده و زخمی کردند.

در دیرالزور و به طور مشخص در نقطه نظامی «المسمکه» از توابع «المریعیه» در ریف دیرالزور تلاش افراد مسلح برای حمله به این نقطه نظامی دفع شد و در جریان عملیات به اجرا گذاشته شده شماری از عناصر مسلح کشته شدند که در میان آنها تروریست‌های معروفی همچون «أبو عثمان العراقی» و «حسن حمدی» شناسایی شدند.

همچنین یگان توپخانه ارتش سوریه یک انبار تسلیحات نظامی عناصر مسلح در منطقه «الحویقه» را هدف قرار داده و سلاح‌های موجود در آن را منهدم کردند.

از سوی دیگر گزارش شده که یگان‌های ارتش سوریه هم اکنون کنترل اغلب منطقه «الصناعه» در دیر الزور را در دست دارند.

اما از استان الرقه گزارش شده است که دفتر صلیب سرخ جهانی این استان در نزدیکی میدان «البتانی» و بیمارستان وابسته به آن در میدان «سیف الدوله» در شهر الرقه مورد حمله عناصر مسلح و غارت و سرقت تجهیزات آن و تعدی به برخی از کادرهای شاغل در آن قرار گرفت.

این درحالی است که یگان‌های ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح در نزدیکی مناطقی همچون مدرسة المأمون و الحی الثالث در شهر الطبقه و شهر «الفروسیه» را هدف قرار داده و منهدم کردند و شماری از عناصر مسلح را به قتل رساندند که در میان آنها تروریست سعودی «عبدالغفور عبدالرحمن»، ملقب به «ابو دجانه» شناسایی شد.

از شهر «تل ابیض» در استان الرقه و روستاهای اطراف آن نیز گزارش شده است که درگیری بین کردهای سوریه با عناصر گروه «امارت اسلامی عراق و شام ادامه دارد، این درحالی است که کردهای سوریه موفق شدند، کنترل مناطق گسترده‌ای از جمله روستاهای جلبه، السکریه و الیابسه را به دست گیرند و گروه‌های مسلح برای مقابله با کردها از سلاح‌های سنگین از جمله تانک و توپ جهت هدف قرار دادن روستاها و شهرک‌های کردنشین این مناطق استفاده کردند.

همچنین از شهرک «ابو راسین» از توابع «راس العین» در ریف الحسکه گزارش شده که کردهای سوریه موفق شدند، عناصر مسلح وابسته به گروه «جبهه النصره» را از این شهرک بیرون کنند و کنترل آن را به دست گیرند.

این درحالی است که درگیری کردهای سوریه با عناصر مسلح جبهه النصره در مناطق تل حلف، أصفر نجار و عین حصان در کنار شهر رأس العین ادامه دارد و روستاهای الأغیبش، مشرافة و مسیر تل تمر - رأس العین شاهد درگیری‌های پراکنده کردهای سوریه با افراد مسلح بود.

حمص: ادامه پیشروی‌های ارتش سوریه

از استان حمص در مرکز سوریه نیز خبر می‌رسد که پیشروی یگان‌های ارتش سوریه در شهر حمص همچنان ادامه دارد و این یگان‌ها به بوستان العلو در کنار مسجد «خالد بن الولید» در منطقه «الخالدیه» رسیده‌اند.

این درحالی است که دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز مانع نفوذ عناصر مسلح از مناطق سکرة و الرستن به منطقه «عشیره» شدند.

ادلب: کشته شدن بیش از 100 فرد مسلح در عملیات ارتش

در استان ادلب در شمال غربی سوریه نیز یگان‌های ارتش سوریه مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق الشیخ سندیان، السرمانیة و میدان الأکراد و بشلامون در ریف جسر الشغور و دیر سنبل، احسم، کفر رومة، معرة النعمان، تفتناز، سراقب و تلة نصیبین را هدف قرار داده و بیش از یک صد فرد مسلح را به قتل رسانده و شمار دیگری را زخمی کردند.

این در حالی است که یگان‌های نظامی فرودگاه نظامی «ابو الظهور» چندین تجمع عناصر مسلح در شمال شرقی فرودگاه و روستای المجاص را هدف قرار داده و شماری از عناصر مسلح را به قتل رساندند.
 
لاذقیه: عملیات ارتش سوریه علیه مقرهای سازمان القاعده

در غرب سوریه و در استان لاذقیه نیز یگان‌های ارتش سوریه مجموعه عملیات‌هایی را علیه مقرهای سازمان القاعده در این مناطق آغاز کردند و در این راستا یک مقر فرماندهی این سازمان در روستای خان الجوز  در ریف لاذقیه را منهدم و ده‌ها نفر از آنها را به قتل رساندند. در میان کشته‌ها عناصر مسلحی با تابعیت‌های غیر سوری از جمله محمد ناجی سیو و مصطفى شبار شناسایی شدند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار