امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28518
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، در جریان حمله به هواداران مرسی در نزدیکی میدان رابعه العدویه دستکم 55 نفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، در جریان حمله به هواداران مرسی در نزدیکی میدان رابعه العدویه دستکم 55 نفر کشته و حدود 1000 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

این حمله ساعتی پس از اعلام «محمد ابراهیم» وزیر کشور مبنی بر اینکه به زودی بر اساس قانون، تحصن هواداران مرسی در میدان رابعه العدویه را پراکنده خواهند کرد، رخ داد.

از سوی دیگر مسئولان بیمارستان میدانی در رابعه العدویه اعلام کردند بیش از 50 نفر از تحصن‌کنندگان هوادار مرسی کشته و حدود 1000 نفر نیز زخمی شدند که بیشتر آنها هدف گلوله جنگی قرار گرفته‌‌اند.

در همین رابطه منابع امنیتی شمار کشته‌ها را کمتر از این رقم و 9 کشته و بیش از 171 زخمی اعلام کرده‌اند.

سخنگوی جماعت اخوان المسلمین نیز شمار کشته های درگیری قاهره را 31 نفر اعلام کرد.
 
یک پزشک در بیمارستان میدانی رابعه العدویه گفت که در عرض سه ساعت، حدود هفتصد زخمی را به این بیمارستان منتقل کردند و احتمال دارد که تعداد کشته‌ها افزایش یابد زیرا حال بسیاری از زخمی‌ها وخیم است.
 
وی افزود: اتفاقی که برای تظاهرات‌کنندگان رخ داد «کشتار» است و بیشتر زخمی‌ها نیز از ناحیه سر زخمی شده‌اند.
 
بر اساس این گزارش، نیروهای پلیس پیش از این با شلیک گاز اشک‌آور سعی داشتند مانع برپایی چادرهای تحصن در مناطق دور از محیط رابعه العدویه شوند.
 
از سوی دیگر بیمارستان رابعه العدویه اهدای خون و ارسال آمبولانس به این بیمارستان را درخواست کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها