امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28523
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج با حضور محمدرضا رحیمی مرکز جراحی قلب شهید بروجردی، درمانگاه دندانپزشکی و درمانگاه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج با حضور محمدرضا رحیمی مرکز جراحی قلب شهید بروجردی، درمانگاه دندانپزشکی و درمانگاه و اورژانس بیمارستان سروآباد در کردستان به بهره‌برداری رسید.

مرکز 34 تختخوابی جراحی قلب شهید بروجردی سنندج، شامل بخش‌های آی.سی.یو، سی.سی.یو، آزمایشگاه مستقل، رادیولوژی، درمانگاه و بخش بستری و 3 اتاق عمل است.

زیربنای این مرکز 4 هزار مترمربع است و کار ساخت و تجهیز آن از محل مصوبات سفرهای هیئت دولت به استان و با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان، انجام شده است.

افتتاح فاز دو دانشکده دندانپزشکی سنندج

راه‌اندازی درمانگاه تخصصی دندانپزشکی به عنوان فاز دو دانشکده دندانپزشکی سنندج به منظور ارائه خدمات تخصصی از سوی متخصصان و اعضای هیئت علمی این دانشکده با تعرفه دولتی به مردم از دیگر پروژه‌های افتتاح شده به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رحیمی بود.

ساخت این درمانگاه در راستای تکمیل مجموعه دانشکده دندانپزشکی و از محل مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور و کمک‌های استاندار کردستان صورت گرفته است.

این درمانگاه تخصصی در زیربنای هفت هزار و 500 مترمربعی و با صرف اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان احداث شده است.

افتتاح درمانگاه بیمارستان سروآباد

اورژانس و درمانگاه بیمارستان 32 تختخوابی سروآباد از دیگر پروژه‌هایی بود که امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

این بیمارستان در مساحت 12 هزار و 98 متر مربع و با زیربنای 3 هزار و 289 متر مربع یک پروژه ملی و در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم مرزدار این شهرستان است.

ساختمان اصلی این پروژه در زیربنای 3 هزار و 17 متر و ساختمان فرعی آن در زیربنای 372 متر و محوطه این بیمارستان 8 هزار و 809 متر مربع است.

برای اجرای این پروژه تا کنون اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه شده و برای اتمام و تجهیز کامل آن نیاز 2 میلیارد تومان اعتبار است.

پیشرفت کنونی کل مجموعه بیمارستان بیش از 90 درصد است و درمانگاه و اورژانس آن امروز به بهره‌برداری است.

 افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب مریوان

تصفیه‌خانه فاضلاب مریوان یکی دیگر از طرح‌هایی بود که عصر امروز به صورت ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

این تصفیه‌خانه در زمینی به مساحت 18 هکتار ساخته شده است و 110 هزار نفر از جمعیت شهر مریوان را زیرپوشش قرار می‌دهد.

160 کیلومتر خطوط انتقال از نقاط مختلف، فاضلاب را به این تصفیه خانه انتقال می‌دهند.

این تصفیه‌خانه که بخشی از تاسیسات فاضلاب مریوان است در مجموع 160 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت آن هزینه شده است.

این تصفیه خانه نه تنها از ورود فاضلاب به دریاچه زریوار جلوگیری می‌کند بلکه پساب آن بعد از تصفیه در بخش‌های کشاورزی، باغداری، آبزی‌پروری و صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/79002/ت40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها