امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2854
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جلسه‌ای که با حضور مسئولان ستاد بازسازی استان تهران به عنوان متولی ساخت این ضریح ، مسئولین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جلسه‌ای که با حضور مسئولان ستاد بازسازی استان تهران به عنوان متولی ساخت این ضریح ، مسئولین ستاد مرکزی و اسکندر پور طراح ضریح برگزار شد، روند اجرای پروژه و اتمام کار بررسی شد.

بنابراین گزارش، بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته، مینا کاری قطعات ،منبت کاری قطعات داخلی ،آبکاری طلای قطعات و کار قلم زنی ضریح حضرت مسلم بن عقیل(ع) به طور کامل تمام شده است و بخش تاج ضریح نیز در شهر قم در مرحله آبکاری قرار دارد.

بر اساس این گزارش، کار ساخت ضریح توسط هنرمندان سه شهر مختلف انجام می‌شود به نحوی که کار منبت کاری در اراک، مینا کاری و زرگری قطعات تولید شده در اصفهان و کتابت خط آیات قرآن در تهران انجام شده است .

طراحی این ضریح را پرویز اسکندر پور خرمی انجام داده است و مصطفی احمدی از قلمزنان معروف اصفهانی و همکارانش قلمزنی آنرا بر عهده داشته‌اند. خطاطی آیات شریفه ضریح توسط محمد کاشانی صورت گرفته است و منبت کاری آن توسط محمد علی نوری در اراک انجام شده است.

بنابراین گزارش مراسم پرده برداری از این ضریح مطهر با حضور مسئولین و مردم دوستدار اهل بیت(ع) همزمان با سوم خردادماه ، روز فتح خرمشهر و سالروز ولادت باسعادت امام علی(ع) در تهران برگزار می‌شود.

کارگاه ساخت ضریح مسلم بن عقیل(ع) در فرهنگسرای خاوران برپا است که روزانه میزبان بازدیدکنندگان است.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار