امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28540
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، کره جنوبی و کره شمالی در مراسم‌های جداگانه‌ای شصتمین سالگرد جنگ کره که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، کره جنوبی و کره شمالی در مراسم‌های جداگانه‌ای شصتمین سالگرد جنگ کره که در سالهای 1950-193 اتفاق افتاد را گرامی داشتند.

در سئول، مردم و دولت این کشور برای قربانیان و سربازانی که علیه دولت کمونیستی کره شمالی جنگیدند مراسم یادبود برگزار کردند.

در پیونگ یانگ نیز ارتش خلق این کشور در مقابل بنای یادبود کیم ایل سونگ بنیانگذار کره شمالی یک رژه نظامی گسترده برگزار کرد.

جنگ کره در 25 ژوئن 1950 با حمله نیروهای نظامی شمال به جنوب آغاز شد و در روز 27 جولای 1953 با امضای توافقنامه آتش بس موقت به پایان رسید. این  آتش بس همچنان برقرار است اما هیچگاه به یک توافقنامه دائمی تبدیل نشد.

نیروهای ارتش آمریکا و سازمان ملل در حمایت از ارتش کره جنوبی و نیروهای نظامی چین در حمایت از کره شمالی وارد این جنگ خونین شدند. ارتش شوروی سابق نیز با کمک‌های نظامی به کره شمالی در این جنگ مداخله کرد.

این جنگ نتیجه تقسیم کره پس از جنگ جهانی دوم بود. شبه جزیره کره از سال 1905 تا پایان جنگ جهانی دوم در تصرف ژاپن بود. با شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم نیروهای آمریکایی وارد بخش جنوبی شبه‌جزیره کره و نیروهای شوروی وارد بخش شمالی آن شدند و خط معروف به مدار 38 درجه به عنوان مرز دو طرف تعیین شد. به این ترتیب یک حکومت غرب‌گرا و متحد آمریکا در بخش جنوبی و یک حکومت کمونیستی متحد شوروی و چین در بخش شمالی به قدرت رسید که هر دو مدعی حکومت بر کل شبه‌جزیره کره بودند.انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها