امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28541
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری لبنانی المنار، 42 نماینده مجلس ملی موسسان تونس کناره گیری خود از این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری لبنانی المنار، 42 نماینده مجلس ملی موسسان تونس کناره گیری خود از این مجلس را اعلام کردند.

تونس به دنبال ترور محمد البراهمی، نماینده معارض مجلس موسسان تونس که پنج‌شنبه گذشته صورت گرفت، شاهد ناآرامی‌های بسیاری است و صدها تونسی روز جمعه با برپایی تظاهراتی در خیابان حبیب بورقیبه در پایتخت این کشور خواستار سرنگونی دولت تونس شدند.

معترضان که بیشتر آنها از اتحادیه مشاغل تونس بودند در حالی‌که نیروهای امنیتی آنها را احاطه کرده بودند، شعار «ملت خواهان سرنگونی دولت است» و «النهضه باید همین امروز سرنگون شود» سر می‌دادند.

اتحادیه کل مشاغل تونس در اعتراض به ترور محمد البراهمی، معارض برجسته این کشور روز جمعه را اعتصاب عمومی اعلام کرده بود.

معارضان درحالی تلاش دارند که این ترور را متوجه اسلامگراها از جمله حزب النهضه، حزب حاکم فعلی این کشور کنند که جنبش اسلامگرای النهضه ترور نماینده معارض مجلس موسسان تونس را به شدت محکوم و تاکید کرد که برخی طرف‌ها به دنبال بهره‌برداری از این جنایت برای به هم ریختن ثبات کشور هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار