امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28544
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورو نیوز»، وکیل «دومنیک استراوس‌کان» رئیس پیشین صندوق بین المللی پول ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورو نیوز»، وکیل «دومنیک استراوس‌کان» رئیس پیشین صندوق بین المللی پول اعلام کرد که وی به اتهام تلاش برای ایجاد شبکه فحشا در دادگاه کیفری فرانسه محاکمه خواهد شد.

همزمان دادستان شهر لیل در شمال فرانسه نیز تایید کرد که بر اساس رای قضات عالی استراوس کان باید به دلیل رسوای جنسی سال 2012 نیز در همین دادگاه محاکمه شود.

براساس قوانین فرانسه تائید این اتهامات می تواند، 10 سال زندان و پرداخت جریمه نقدی معادل 2 میلیون دلار را به همراه داشته باشد.

رئیس سابق صندوق بین المللی پول، سال گذشته و در پی رسوایی جنسی ناچار شد از سمت خود کناره گیری کند.

«نفیساتو دیالو» خدمتکار زن هتلی در نیویورک مدعی شده بود که دومینیک استراوس‌کان در هنگام اقامتش در این هتل به وی حمله و با خشونت اقدام به تجاوز به وی کرده است. دادستان نیویورک بر اساس همین ادعا هفت مورد اتهام علیه استراوس کان مطرح کرد اما به دلیل کافی نبودن مدارک و ضد و نقیض گوییهای شاکی، از دادگاه نیویورک خواست استراوس‌کان را از اتهامات وارده تبرئه کند.

پرونده قضایی دیگری علیه رئیس سابق صندوق بین‌المللی پول به اتهام تعرض به یک نویسنده زن فرانسوی در این کشور گشوده شده است. این دختر جوان مدعی شده است که استراوس‌کان در سال 2002 هنگامی که وی برای انجام یک مصاحبه به دفتر کار وی رفته بود، به قصد تعرض به وی حمله کرده است.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها