امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28547
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 110
«علیرضا رحیمی» مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره ...

«علیرضا رحیمی» مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به نارسایی‌های آموزش قرآن در مدارس گفت: در گذشته درس قرآن جایگاه خوبی در مدارس نداشت و تحت عناوین مختلف به آن کم توجهی می‌شد، به طوری که اگر قرار بود کلاسی در طول هفته حذف شود، درس قرآن بود.

وی افزود: از چهار سال گذشته تدوین سند تحول بنیادین و همچنین سند راهبردی در آموزش و پرورش توانست تاحدودی با توسعه آموزش و انس بیشتر با مضامین الهی جایگاه قرآن را در مدارس احیا کند.

رحیمی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به تأیید مقام معظم رهبری رسیده است و ایشان از این طرح با عنوان «نسخه شفابخش» یاد کرده‌اند، تصریح کرد: سند تحول بنیادین نقشه راهی برای وزارت آموزش و پرورش است که زیرساخت‌های آموزشی را متحول می‌کند.

وی با اشاره به اختصاص بهترین ساعات تدریس به آموزش قرآن کریم در مدارس خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر شیوه تدریس قرآن کریم بهبود یافت و فعالیت‌های قرآنی به طور جهشی ارتقا پیدا کرد که این امر با همکاری تمامی مسئولان در وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار