امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2855
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 228
«سید‌محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص دلایل برگزاری ...

«سید‌محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص دلایل برگزاری نمایشگاه «ره‌توشه» که برای نمایاندن فعالیت‌های وزارت ارشاد برپا شده است، گفت: کارهایی که در دوران دولت دهم در وزارت ارشاد صورت گرفته به خوبی اطلاع‌رسانی نشده و نه‌ تنها عموم مردم بلکه خواص جامعه هم از اینگونه فعالیت‌ها اطلاع چندانی ندارند.

وی اطلاع مسئولان از برنامه‌های وزارت ارشاد را زمینه‌ای برای برنامه‌ریزی‌های آینده دانست و گفت: خواص و مسئولان باید از برنامه‌ها و کارهای صورت گرفته مطلع باشند تا بتوانند زمینه‌های کاری را شناسایی و برای آینده برنامه‌ریزی کنند.

بازتاب فعالیت‌های وزارت ارشاد برای استفاده مردم و مسئولان

حسینی با اشاره به اینکه برخی از فعالیت‌های وزارت ارشاد تنها در یک همایش چند صد نفری بازتاب داشته است، گفت: گاهی اوقات یک برنامه و فعالیت در یک جمع چند صد نفری برگزار و انعکاس پیدا می‌کند، همچنین برخی از برنامه‌ها برای اولین‌بار انجام شده و اطلاع چندانی از آنها در دسترس نیست از این رو نیاز است این برنامه‌ها در رسانه بازتاب پیدا کرده و مردم از آن مطلع شوند.

گاهی کارهای مختلف تحت‌الشعاع جنجال‌های سینمایی قرار می‌گیرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کار‌های گسترده این وزارتخانه گفت: گاهی اوقات کارهای گوناگون از قبیل برنامه‌های فرهنگی، قرآنی، مساجد، کتاب و مطبوعات تحت‌الشعاع یک جنجال سینمایی قرار گرفته و نادیده می‌شود و این موضوع جفا در حق مدیران و هنرمندان کشور است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم با برپایی این نمایشگاه، اینگونه‌ فعالیت‌ها را به مردم و مسئولان معرفی کنیم.

شناسایی نقاط ضعف و قوت برای برنامه‌ریزی بهتر کار‌ها

وی شناسایی نقاط ضعف و قوت را از دیگر دلایل برپایی نمایشگاه «ره‌توشه» بیان کرد و گفت: شناسایی نقاط ضعف و قوت کار‌ها یکی دیگر از اهداف ما برای برپایی این نمایشگاه است، از این رو تیم تحقیقاتی ما از ماه‌ها قبل شروع به مطالعه و برنامه‌ریزی در این زمینه کرد تا با شناسایی ضعف‌ها و قوت‌ها آیندگان بتوانند به خوبی برنامه‌ریزی و کار کنند، همچنین برخی از کار‌ها قابل نمایش دادن در این نمایشگاه نبودند و از قلم افتادند.

تهیه بانک اطلاعاتی از فعالیت‌های وزارت ارشاد

حسینی، تهیه بانک اطلاعاتی از فعالیت‌های وزارت ارشاد در دولت دهم را از دیگر دلایل برپایی این نمایشگاه بیان کرد و در این خصوص اظهار داشت: در ابتدای دولت و شروع کار ما در وزارت ارشاد، هیچ آمار درستی از کار‌های صورت گرفته و فعالیت‌های در دست اقدام نداشتیم از این رو همواره با مشکلاتی روبرو می‌شدیم بنا بر این تصمیم گرفتیم تا یک بانک اطلاعاتی از فعالیت‌های ارشاد تهیه کنیم تا آیندگان هم بتوانند برای اجرای بهتر کار‌ها برنامه‌ریزی کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان تشکیل معاونت قرآن و عترت در وزارت ارشاد را یک حرکت مفید بیان کرد و گفت: تأسیس این معاونت حرکتی ارزشمند و مفید است و با این اتفاق بنیه کار‌های قرآنی رشد پیدا کرده است و در آینده شاهد پویایی بیشتر در این زمینه خواهیم بود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها