امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28552
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 83
محمد حسن‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مرند اظهار کرد:  عصر امروز با حضور رحیمی معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو پس از هفت سال  عملیات ...

محمد حسن‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مرند اظهار کرد:  عصر امروز با حضور رحیمی معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو پس از هفت سال  عملیات اجرایی طرح انتقال اب ارس به دشت مرند و دریاچه ارومیه آغاز می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: هفته گذشته در جلسه‌ای با اعتبار 875میلیون یورو با سرمایه‌گذار و فایناس خارجی قرارداد امضا شد و امروز شاهد اجرای عملیات انتقال‌ آب ارس پس از هفت سال خواهیم بود.

حسن‌نژاد اظهار کرد:  انتقال آب رودخانه ارس به جلفا، مرند، شبستر و دشت تبریز از آرزوهای دیرینه مسئولان و مردم استان است و این طرح مهم زیربنایی با تصویب هیئت دولت و در سفر دوم استانی ریاست جمهوری نیز جزو مصوبات مهم بود.

وی افزود: هفته گذشته  در جلسه‌ای با حضور مسئولان وزارت نیرو و فایناس خارجی با اعتباری بالغ بر 875 میلیون یورو معادل چهار هزار میلیارد تومان عقد قرارداد با سرمایه‌گذار و فایناس خارجی امضا شد و در این هفته شاهد اجرایی عملیات این طرح به دشت‌های یکانات و هرزندات مرند خواهیم شد.

نماینده مرد مرند و جلفا در مجلس ادامه داد: طبق این قرارداد 15 هزار هکتار از دشت‌های تشه هرزندات و یکانات مرند زیرپوشش این طرح قرار خواهند گرفت و برای هشت شهر و 81 روستا نیز تأمین آب شرب امکانپذیر خواهد شد.

طرح انتقال آب رودخانه ارس به دشت‌های مرند بیش از هفت سال است که آغاز شده بود، اما به علت کمبود اعتبارات و نبود سرمایه‌گذار راکد مانده بود که امروز در جلسه ویژه‌ای با حضور مسئولان وزارت نیرو و سرمایه‌گذار خارجی در ماده 75 قانون برنامه بودجه زیر پیمان رفت و با پیگیری‌های مستمر حسن‌نژاد، نماینده پرتلاش مردم مرند و جلفا در مجلس در این هفته نیز شاهد عملیات اجرایی این طرح مهم و زیربنایی خواهیم شد.

با اجرای این طرح علاوه بر تحت پوشش قرار دادن 15 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دشت‌های مرند آب شرب بیش از هشت شهر و 81 روستا نیز حل خواهد شد و برای 46 هزار نفر نیز فرصت شغلی فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/60002/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها