امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28574
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آخرین روز از هفته گذشته بر اثر وقوع تصادفات رانندگی 15 نفر از هموطنان کشته ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آخرین روز از هفته گذشته بر اثر وقوع تصادفات رانندگی 15 نفر از هموطنان کشته و 43 نفر دیگر مجروح شدند.

از این رو برای بررسی علت وقوع تصادفات فوتی و جرحی حادث در معابر برون شهری کشور به سراغ سرهنگ سلبی، رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا رفتیم.

وی با اشاره به مهم‌ترین علل حوادث گفت: تخطی از سرعت مطمئنه 18.2 درصد، عدم توجه به جلو 29.6 درصد، عدم رعایت حق تقدم 11.3 درصد، انحراف به چپ 23.3 درصد، خستگی و خواب آلودگی 8.2 درصد بوده است.

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: بر همین اساس 32 درصد از تصادفات مذکور مربوط به واژگونی خودروها و 6 درصد آن نیز مربوط به برخورد با عابرین پیاده بوده است.

سرهنگ سلبی خاطر نشان کرد: همچنین مهم‌ترین علل تصادفات فوتی جرحی حادث در معابر برون شهری کشور در روز جمعه به ترتیب تخطی از سرعت مطمئنه 20.9 درصد، عدم توجه به جلو 25.8 درصد، عدم رعایت حق تقدم 11 درصد، انحراف به چپ 21.5 درصد، خستگی و خواب آلودگی 7.4 درصد بوده است.

وی گفت: بر همین اساس  36 درصد از تصادفات مذکور مربوط به واژگونی خودروها و 6% آن نیز مربوط به برخورد با عابرین پیاده بوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار