امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28581
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، حزب حاکم سابق پاکستان تصمیم خود برای تحریم انتخابات ریاست‌جمهوری این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، حزب حاکم سابق پاکستان تصمیم خود برای تحریم انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را به‌طور مکتوب تقدیم «کمیسیون انتخابات پاکستان» کرد.

«رضا ربانی» از رهبران ارشد و نامزد حزب مردم برای تصدی پست ریاست جمهوری نیز در یک نشست خبری عنوان کرد که با توجه به شرایط موجود هیچ راه دیگری جز تحریم انتخابات برای حزب مردم باقی نمانده است.

حزب حاکم سابق پاکستان، علت این تصمیم را یکطرفه بودن حکم دیوانعالی در تغییر زمان برگزاری انتخابات و نبودن فرصت کافی برای انجام فعالیت‌های انتخاباتی عنوان کرده است.

پیش از این، کمیسیون انتخابات پاکستان تاریخ 6 آگوست (15 مرداد) را به عنوان زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرده بود اما حزب حاکم «مسلم لیگ نواز» پاکستان با ارائه دادخواستی به دیوانعالی این کشور خواهان تغییر این تاریخ شد.

در این دادخواست از دیوانعالی خواسته شده بود تا با توجه به همزمانی این تاریخ با دهه آخر رمضان، این انتخابات زودتر برگزار شود.

دیوانعالی نیز با این درخواست موافقت و زمان برگزاری انتخابات را به 30 جولای (8 مرداد) منتقل کرد که به نظر می‌رسد این موضوع مخالفت احزاب اپوزیسیون را در پی داشته است.

به دنبال اعلام این خبر، «حزب ملی  عوامی» و «حزب ملی بلوچستان» (عوامی) که پیش از این از نامزد حزب مردم حمایت کرده بودند نیز اعلام کردند که این انتخابات را تحریم می‌کنند.

گزارش برخی رسانه‌ها حاکی از آن است که حزب «مسلم لیگ» (شاخه قائد اعظم) نیز تصمیم به تحریم انتخابات ریاست‌جمهوری گرفته است.

حزب «مسلم لیگ عوامی» نیز اعلام کرده است که این انتخابات را تحریم می‌کند.

با این حال، حزب «تحریک انصاف پاکستان» به رهبری «عمران خان» که هم اکنون دومین حزب قدرتمند در این کشور محسوب می‌شود از تصمیم خود برای شرکت در انتخابات خبر داد و حزب «جنبش متحده قومی» نیز اعلام کرد که از «ممنون حسین» نامزد حزب مسلم لیگ نواز برای تصدی پست ریاست جمهوری حمایت می‌کند.

طبق قانون اساسی پاکستان، انتخابات ریاست جمهوری یک ماه مانده به پایان دوره ریاست جمهوری دولت قبلی برگزار شده و رئیس‌جمهور با رأی نمایندگان مجالس این کشور انتخاب می‌شود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها