امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28599
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۴
تعداد بازدید: 107
«لاله افتخاری» رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در حاشیه رونمایی از مجموعه «تفسیر الاثری» در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری ...

«لاله افتخاری» رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در حاشیه رونمایی از مجموعه «تفسیر الاثری» در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت کتاب‌های دینی و قرآنی گفت: انتشار کتاب‌های مذهبی یکی از مهم‌ترین نیازهای بشر است چرا که در بسیاری از کشورهای مسلمان و غیر مسلمان این کتاب‌ها باعث ایجاد تحول و بازگشت به اصل خویش می‌شود.

وی افزود: تاکنون نشر کتاب‌های احکام، بخش قابل توجهی از نیازهای جامعه را برطرف کرده است اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم، بنابراین باید با برنامه‌ریزی در راستای تقویت فرهنگ قرآنی در کشور تلاش کرد.

افتخاری با اشاره به اینکه قرآن برای تمامی زمان‌ها و مکان‌ها است، اظهار داشت: آیات الهی به قدر فهم بشر نازل شده است اما در مواردی فهم و کاربرد این آیات برای برخی افراد سخت است، بنابراین می‌توان تفسیر قرآن را یکی از راهکارهای تبیین آموزه‌های قرآنی در جامعه دانست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه قرآن باید برای سلایق و استعدادهای گوناگون ترجمه و تفسیر شود، خاطرنشان کرد: برای تأثیرگذاری قرآن در اخلاق و سبک زندگی اسلامی باید زیبایی‌های قرآنی، نتایج بهره‌گیری از قرآن و عبرت از گذشتگان به صورت ساده بیان شود.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت با بیان اینکه نمایشگاه کتاب و قرآن فرصتی برای توجه بیشتر به نشر مکتوب و آموزه‌های قرآنی ایجاد می‌کند، اظهار امیدواری کرد که «تفسیرالاثری» که توسط علیرضا برازش تألیف شده است بتواند نیاز جامعه را برطرف کند و جوانان نیز با مطالعه این اثر ارزشمند گامی به سوی سبک زندگی اسلامی که مطالبه مقام معظم رهبری است، بردارند.

انتهای پیام/م.خ
 
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها